Fotogalerie

/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-10-jpg1/
/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-1-jpg/
/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-2-jpg/
/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-3-jpg/
/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-4-jpg/
/album/fotogalerie140/pimprlaterium-martiny-berklove-5-jpg/

Poloha na mapě

Loutkové Pimprláterium - Častolovice

Náměstí Častolovic má pro návštěvníky připravené příjemné překvapení v podobě Loutkového Pimprláteriua „U Máni“, jenž je přehlídkou postaviček ze světa pohádek.

Pimprlaterium

     

FOTO: pimprlaterium.cz

Maminka Máňa

Jejich autorkou, a jak děti rády říkají „maminkou“, je Martina Breklová. Ačkoliv se jedná o prodejnu, kde si můžete loutku, která vás nějakým způsobem osloví, zakoupit, jedná se také přehlídku dekorativních loutek na zavěšení i loutek vodících a milou návštěvu příjemného místa, které dýchá duchem našich prababiček. Překročením prahu Pimprláteria se ocitáte v jiném pohádkovém světě. Loutkové Pimprláterium Martiny Breklové návštěvníci milují a děti jsou z něho doslova nadšené.


Kde kdo se ptá, kdo je ta paní, v jejímž ateliéru vznikají loutky mající podobu čertů, vodníků, kašpárků, ježibab a mnohých dalších pohádkových bytostí. Martina Breklová, jejíž království chalupa na častolovickém náměstí tyto poklady ukrývá, se narodila v Praze, avšak dětství strávené v Krkonoších jí vrylo lásku k horám. Šťastnou souhrou náhod našla útočiště v podhůří Orlických hor a její čas je vyplněný vymýšlením loutek, které vyrábí a v závěrečné fázi jim vtiskuje život. Každá je jiná, svá a neopakovatelná.

 

Kudy do Pimprláteria?

Do Častolovic přijedete po silnici od Hradce Králové přes Třebechovice nad Orebem a Týniště nad Orlicí. Parkuje se na dvou parkovištích hned u zámku.

 

Otevírací doba

  • Čtvrtek 10 – 18 hod.
  • Pátek 10 – 18 hod.
  • Sobota 10 – 18 hod.

 

Kontakt

Martina Breklová
Frošova 1058
51741, Kostelec nad Orlicí
Tel.: 777 217 003

 

Tip na výlet

Pokud zamíříte do Častolovic, určitě si nenechejte ujít prohlídku zámku a anglického parku s oborou s bílými daňky. Zastavte se v altánu Gloriet, kde si můžete dát v klidu malé občerstvení, zatímco vaše děti si zatím mohou pohrát na nedalekém dětském hřišti. Pěkný je Zámecký zvěřinec, který založila majitelka zámku, paní Diana Sternbergová, se záměrem dětem zvířátka přiblížit a umožnit jim s nimi bližší kontakt. Doslovnou pastvou pro oči je zdejší Růžová a Vodní zahrada. Váš výlet může doplnit návštěva sousedního Kostelce nad Orlicí s krásným empírovým zámkem, nedalekého zámku Doudleby, příjemný je také výšlap ke zřícenině hradu Potštejn.


 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.