Vítejte v Orlických horách

Objevte málem zapomenuté Orlické hory. Kraj plný romantických zákoutí, malebné horské architekutry, tajemných zřícenin, množství pohádkových zámků a zátočin řek vinoucích se údolími Vás nadchne. Neváhejte a vydejte se s námi do kraje, který střeží samotný Rampušák a víla Kačenka.

Kde Orlické hory najdete?

Malebný region Orlických hor a Podorlicka leží v severní části východních Čech při polské hranici. Nejvyšší horou je Velká Deštná (1115 m. n. m.). Pásmo hor začíná nad městem  Náchod , dále pokračuje přes střediska jako je Rokytnice a Deštné až k obci  Jablonné nad Orlicí  a Bartošovice. Zde u Zemské Brány pásmo Orlických hor končí a je už na dohled další pohoří Králického Sněžníku. 

 

Orlické hory v zimě

Orlické hory jsou navštěvované především v zimě lyžaři pro svá kvalitní lyžařská střediska, z nichž jsou nejnavštěvovanější Deštné a Říčky, které Vás překvapí příznivými cenami a vysokou kvalitou nabízených služeb. Milovníky bílých stop jistě potěší také velké množství upravovaných běžkařských tras.

 

Orlické hory v létě

Za Vaši návštěvu ale stojí Orlické hory i v létě.  Mírné kopce jsou protkány hustou sítí naučných stezek, turistických značek a cyklotras ideálních pro rodiny s dětmi i zkušené turisty a cyklisty. Milovníci vojenské historie zajásají nad prohlídkou zdejší obranné linie bunkrů a několika přístupných pevností, z nichž jsou nejznámější Dobrošov a Hanička. Vodáky potěší neposedné vlny Divoké Orlice. Ani o další adrenalinové aktivity jaké nabízí lanové parky, čím dál více populární paragliding, terénní čtyřkolky a další zde není nouze.

 

Dovolená v Orlických horách

Orlické hory jsou ideálním místem pro Vaši dovolenou. Množství turistických zajímavostí je doplněno také širokou nabídkou kvalitního ubytování. Naleznete zde luxusní hotely s bazénem a wellness, menší horské hotýlky, příjemné  rodinné penziony , moderní apartmány, ale také typické útulné horské chalupy. Z rozličné možnosti jistě uspokojí každého návštěvníka tohoto horského regionu a přispějí pohodovému strávení dovolené nebo pouze prodlouženého víkendu.

Doporučené ubytování v Orlických horách

Hotel Praha Deštné

Penzion Sokolí hnízdo

Chalupa Šedý Vlk

Hotel Vyhlídka

Cena od: 500 Kč Cena od: 267 Kč Cena od: 300 Kč Cena od: 600 Kč

 

Poznejte všechny oblasti regionu

Orlické hory je možné rozdělit na dvě části s centrem v Deštné. Oblast od  Olešnice k Deštné  je pomyslnou branou Orlických hor. Pásmo táhnoucí se na opačnou stranu od Deštné k Rokytnici pak představuje pravé Orlické hory s polozapomenutými vesničkami a hlubokými lesy.

Prohlédněte si krajinu Orlických hor

/album/fotogalerie126/velka-destna-2-jpg/
/album/fotogalerie126/u-serlisskyho-mlyna-jpg/
/album/fotogalerie126/kostel-v-neratove-jpg1/
/album/fotogalerie126/kostel-v-dobrusce-jpg/
/album/fotogalerie126/kostel-u-destne-v-orlickych-horach-jpg1/
/album/fotogalerie126/zamek-nove-mesto-nad-metuji-jpg/
/album/fotogalerie126/roubenka-v-orlickych-horach-jpg1/

Podívejte se na zajímavá místa Orlických hor

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.