Fotogalerie

/album/fotogalerie74/a56-jpg3/
/album/fotogalerie74/a57-jpg2/
/album/fotogalerie74/a58-jpg2/
/album/fotogalerie74/a59-jpg2/

Poloha na mapě

Zámek Častolovice

Zámek Častolovice patří k nejkrásnějším renesančním zámkům u nás. Nenechte si ujít prohlídku jeho interiérů.

zdroj: zamek-castolovice.cz

     

Život na zámku

Zámek Častolovice je v soukromých rukou hraběnky Sternbergové, takže poznáte, jak to vypadá, když vládne zámku šlechtický rod. A nutno říci, že se paní hraběnce daří skutečně výtečně. S citem bytové architektky vdechla zdejším zámeckým komnatám život a šmrnc. Zde se necítíte jako na zakonzervovaném zámku, ale procházíte živými místnostmi, jakoby z nich před chvílí někdo odešel od rozepsaného dopisu nebo partie rozehraných šachů. Zámek  představuje malou oázu nádhery, pokoje a klidu. Majitelka zámku dala komnatám novou architektonickou dimenzi. Mnoho návštěvníků je okouzleno zdejší specifickou atmosférou a rádi se vrací zpět.
 

Specifické kouzlo

Co na Vás čeká v zámeckých komnatách? Stálá expozice zámku zahrnuje dvacet místností, které jsou zařízeny historickým nábytkem z doby renesance až po biedermeier. Specifické kouzlo zámku je utvořeno díky bytovým textiliím, množstvím osobních předmětů, fotografií a květin. Milovníky umění potěší sbírky obrazů. Například od Karla Škréty. V bývalé jídelně uvidíte obrazy českých panovníků v životní velikosti. Pokud máte rádi květiny, plně se jich nabažíte na arkádové chodbě. Zámek žije četnými kulturními akcemi pro návštěvníky. Můžete zde uspořádat i svatbu. Setkávají se zde také známé osobnosti. Naposledy zámek hostil prezidenty – setkání Višehradské čtyřky.

 

Relax na zámku

A co dělat až si prohlédnete úchvatné zámecké expozice? Relaxujte na překrásném nádvoří s kašnou, cizokrajnými rostlinami a zvířaty. Zaposlouchejte se do zvuků jemné komorní hudby. Můžete navštívit místní kavárnu a dopřát si výtečnou kávu a zákusek. Pokud máte hlad je zde zámecká restaurace. Děti potěšíte návštěvou hřiště. Prohlédněte si rozlehlý zámecký park a oboru s bílými daňky a rodinou jelena Dubowského. V menší obůrce na Vás čeká zvířecí přítel srnec Honzík. Potěšte ho kouskem jablíčka nebo chlebíčkem. Posledním přírůstkem do obory je kanec Tonda, který se připojil k divoké svini Martě. Tato vykutálená dvojka sežere vše na co přijde. Pamatujte i na ně. Slastným zachrochtáním Vám poděkují. Okouzlující je staletá lipová alej. Jistě Vám učaruje i růžová zahrada. Určitě navštivte místní populární zvěřinec – potkáte lamu, pštrosy nebo malá prasátka. A všude okolo se budou potulovat dva pejsci paní hraběnky, malí Mopsíci.

 

Speciální prohlídky

Pro bezbariérový přístup do zámecké Expozice je k dispozici zvedací plošina a pro nevidomé jsou připraveny speciální hmatové prohlídky

 

Jak se do zámku Častolovice dostanete

Do Častolovic se dostanete autem, autobusem i vlakem. Především z krajského města Hradec Králové sem jezdí časté spoje. Přes Častolovice vedou turistické a cyklistické trasy.
 

Provozní doba a vstupné do zámku

Informace o cenách a otevírací době najdete zde.

 

Kontakt

Masarykova 1, Častolovice 517 50
Tel.: 494 323 646, Fax: 494 323 729
E-mail: info@zamek-castolovice.cz

 

Tip na výlet

Dojděte se také v Častolovicích podívat do loutkového pimprláteria "U Máni", jenž je přehlídkou postaviček z pohádkového světa.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.