Fotogalerie

/album/fotogalerie245/a6315107-jpg/
/album/fotogalerie245/a25459081-jpg/
/album/fotogalerie245/a37863045-jpg/
/album/fotogalerie245/a58084426-jpg/
/album/fotogalerie245/a73959575-jpg/
/album/fotogalerie245/a82347806-jpg/

Poloha na mapě

Okruh ze Skurova nad Bělou přes Velkou Deštnou

Využijte krásné přírody a udělejte si celodenní vyjížďku na trase ze Skuhrova nad Bělou přes Velkou Deštnou.

Ze Skuhrova nad Bělou přes Velkou Deštnou

     

Zdroj: panoramio.com

Výstup k Masarykově chatě

Ze Skuhrova nad Bělou se vydáte příjemnou silnicí přes obec Proloh a Osečnici do osady Lomy, kde se z rozcestí vydáváte směrem do kopce po žluté turistické značce směrem k Jedlové. Od rozcestí pojedete po silnici asi kilometr a půl, potom trasa odbočuje doprava dolů. Úsek lesem vede po lesní cestě, ale jakmile vjedete do Jedlové, opět vám pod koly šumí asfaltový povrch. Následuje Deštné, ze kterého vás čeká dlouhý výstup do Šerlišského sedla. Na hřebenu Šerlichu je možné si prohlédnout a navštívit Masarykovu chatu. Nejvyšší vrchol Orlických hor, Velká Deštná je odtud vzdálen asi 3 kilometry. K jejímu vrcholu se dostáváte po červené turistické značce poměrně náročným stoupáním a oddychnete si na chvíli až na parkovišti Pod Homolí.

 

Luisino údolí

Další cesta míří na Pěticestí. Odtud se budeme hřebenem vracet zpět, ale tentokrát po neznačené cestě, vedoucí mezi žlutou a červenou turistickou značkou. Po dojezdu pod parkoviště Pod Homolí pokračujte prudce stoupajícím svahem vzhůru, po cca 1 km z trasy odbočte vlevo na spojku, po níž se dostanete na asfaltovou cestu, která vás přivede na zelenou turistickou značku, po které dojedete do Luisina údolí. Držíte se zelené značky, která vás zavede na komunikaci ve Velkém Uhřínově. Z Uhřínova se pak dostáváte dlouhým sjezdem zpátky do Skuhrova nad Bělou.

 

Popis trasy

Skuhrov nad Bělou – Osečnice – Jedlová v Orlických horách – Deštné – Šerlišské sedlo – Velká Deštná – Pěticestí – Luisino údolí – Velký Uhřínov – Skuhrov nad Bělou.

 

Náročnost a délka trasy

Středně náročná trasa dlouhá 59 km.

 

Občerstvení

Po 17 km až vystoupáte na Šerlich, navštivte Masarykovu chatu, kde si odpočinete a  můžete se osvěžít. Nebo na vás čeká občerstvení o 3 km dál pod vrcholem Velké Deštné.

 

Tip na výlet

Navštivte nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou ležící v nadmořské výšce 1115 metrů. Z Velké Deštné je krásný výhled na Rychnovsko, Kralický Sněžník a Stolové hory, které neznalé návštěvníky zaráží svým typickým tvarem.

 

  Okruh ze Skurova nad Bělou přes Velkou Deštnou

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.