Fotogalerie

/album/fotogalerie246/a6315107-jpg1/
/album/fotogalerie246/a13750804-jpg/
/album/fotogalerie246/a82347835-jpg/
/album/fotogalerie246/a49557516-jpg/
/album/fotogalerie246/a82347485-jpg/
/album/fotogalerie246/a23559101-jpg1/

Poloha na mapě

Z Deštné na Šerlišský mlýn a Sedloňov

Vychutnejte si horskou idylu na náročné trase z Deštného na Šerlišský mlýn a Sedloňov v Orlických horách.

Z Deštného na Šerlišský mlýn a Sedloňov

     

Zdroj: panoramio.com

Po cyklistické magristrále hor

Trasa začíná v Deštném v Orlických horách u hotelu Orlice. Mírným stoupání nás přivádí k rozcestníku Deštné, odkud se vydáme po modré turistické značce až k Šerlišskému mlýnu. Odtud budeme pokračovat náročnějším stoupáním po cyklotrase 4071, cyklistické magistrále hor do Polomského sedla, ze kterého je to asi kilometr k vrcholu Vrchmezí. V tomto místě najedeme na červenou turistickou značku, která míří právě k Vrchmezí. Po přibližně 300 metrech se náhle objevuje rozcestník Polomský kopec, kde z červené značky odbočuje žlutá. Následuje dlouhý a náročný sjezd do Sedloňova, který se rozkládá v táhlém údolí Zlatého potoka a je obklopen krásnou přírodou. Ze Sedloňova míříme směrem na Horní Sedloňov a po zdolání táhlého kopce přijíždíme k autobusové zastávce Plasnice, kde se již napojujeme na silnici do Deštného. Tady nás čeká příjemný sjezd z kopce a jsme zpátky v Deštném.

 

Popis trasy

Deštné v Orlických horách – Šerlišský mlýn – Polomské sedlo – Polomský kopec - Vrchmezí  - Sedloňov – Deštné v Orlických horách.

 

Náročnost a délka trasy

Trasa je dlouhá 19 km a je vysoce náročná.

 

Občerstvení

Osvěžit se můžete po 8 km v horském hotelu Šerlišský mlýn. Další možnost občerstvení se vám naskytne v Sedloňově po 17 km v penzionu Hrad.

 

Tip na výlet

Navštivte také horský hotel Šerlišký mlýn, na který narazíte po 8 km, který je známým výletním místem a křižovatkou horských cest pro pěší i cyklisty. Zastavte se zda na dobré jídlo a pití a občerstvěte se tak na vašich cestách.

 

Z Deštného na Šerlišský mlýn a Sedloňov

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.