/album/fotogalerie91/a13750804-jpg1/
/album/fotogalerie91/a138-jpg1/
/album/fotogalerie91/a55579875-jpg/
/album/fotogalerie91/a140-jpg1/
/album/fotogalerie91/a144-jpg2/
/album/fotogalerie91/a64413144-jpg/

Poloha na mapě

Šerlišský mlýn v Orlických horách

V hlubokém zalesněném údolí mezi svahy Šerlichu a Kamenného vrchu v Orlických horách najdete Šerlišský mlýn. Nezapomeňte se zde zastavit a užít si toto klidné místo.

Šerlišský mlýn

     

Zdroj: panoramio.cz

Postlerův mlýn

Známým výletní místo a křižovatka horských cest pro pěší i cyklisty, to je malebný Šerlišský mlýn, který naleznete přibližně 3 km od Deštné v Orlických horách. Původně tu stál Postlerův mlýn a hájovna. Mlýn byl v roce 1902 přestavěn pro účely výletní restaurace, později se na zdejší pile připravoval stavební materiál pro výstavbu chaty na Šerlichu. Odtud je dopravovaly koňské potahy. Během druhé světové války se zde rekreovali prominenti wehrmachtu. Patrně tu pobývala i rodina generála von Pauluse. Dnes se zde může zastavit na dobré jídlo a pití každý turista.

 

Tip na výlet

V nedaleké obci Deštné v Orlických horách, v blízkosti kostela sv. Maří Magdalény můžete navštívit zajímavé muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Výstava pojednává o vzniku a historii obce, popisuje významné osobnosti kraje, připomíná šikovné ruce řezbářů v podobě mnoha osobitých hraček. Není opomenuto ani dílo hrnčířů, bednářů, sítařů, uhlířů, barvířů látek, kameníků, kamnářů a dalších zručných řemeslníků Orlicka. 
 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.