Fotogalerie

/album/fotogalerie129/pivovar-kanec-2-jpg/
/album/fotogalerie129/pivovar-kanec-banner-jpg/
/album/fotogalerie129/pivovar-kanec-varna-jpg/
/album/fotogalerie129/pivovar-kanec-jpg1/

Poloha na mapě

Pivovar Kanec - Žamberk

Ačkoliv velká část lahodného moku protéká pípou zdejší pivnice, dobrá pověst piva dávno překročila hranice okresu. Do Žamberka již tradičně míří spousty turistů.

Penzion Kanec

     

Foto: pivni.info

O zrození Kance

Po roce 1681 byl vybudován první žamberský pivovar a výroba piva tu měla tradici. Ještě na počátku 19. století byl zdejší pivovar dobře fungujícím vrchnostenským podnikem. Pivo se zde vyrábělo až do roku 1927, ale později byl pivovar s veškerým zázemím pronajat a sloužíval většinou jako sklad. Výroba piva se do původních prostor už nikdy nevrátila. Nový pivovar je v Žamberku od roku 1995. Tehdy byl založen „pivovar Kanec“, jak se mu díky značce piva Žamberecký Kanec také říká, a pivo se tu vaří od roku 1997. Pivovar Kanec není tak úplně pivovarem, ale minipivovarem a byl založen panem Milošem Chmelanem, jehož společnost kompletovala minipivovary po celé Evropě. Patří společnosti Intero s. r. o. a v pronájmu jej má sládek, pan inženýr Zdeněk Kalous.

 

Kančí pivo

Pivovar vaří světlou desítku a dvanáctku, nefiltrovanou třináctku, tmavou čtrnáctku a navíc medový speciál. Pivnice je nevelká, ale útulná a vévodí jí pěkná dvounádobová měděná varna.

 

Žamberské osobnosti

Za zmínku jistě stojí skutečnost, že v Žamberku se narodil Eduard Albert, významný lékař, podle něhož byl pojmenován areál budov přírodovědecké a lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – Albertov. V Žamberku zase bylo na jeho památku pojmenováno sanatorium pro léčbu tuberkulózy - Albertinum. Až sem vyrazíte za poznáním, vzpomeňte si při džbánku dobrého piva také třeba na tuto význačnou žambereckou osobnost.

 

Kudy k pivovaru?

Současný pivovar s varnou a pivnicí najdete v objektu bývalých dílen a kanceláří ČSAD v ulici Havlenova na křižovatce naproti muzeu.

 

Otevírací doba

úterý až neděle 16 - 22 hod. (v pátek a sobotu do 24:00)

v úterý po dobu zimního času zavřeno

v pondělí po dobu letního času otevřeno

 

Prodejna pivovaru

7:30 - 17:00 hod.

 

Kontakt

Pivovar Žamberk – Žamberecký Kanec
Tel.: +420 466 611 918+420 466 611 918

 

Tip na výlet

Žamberk leží mezi Rychnovem nad Kněžnou a Jablonným nad Orlicí. V Rychnově můžete navštívit původní gotický hrad, přestavěný na renesanční zámek a rozšířený v duchu baroka nebo třeba Kateřinský špitál, v němž dnes sídlí městské muzeum. Jablonné má pro své návštěvníky připravené výjimečně malebné náměstí s historickými domy a radnicí a za prohlídku rozhodně stojí také zdejší kostel sv. Bartoloměje z roku 1732.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.