Fotogalerie

/album/fotogalerie40/a17-jpg9/
/album/fotogalerie40/a25-jpg3/
/album/fotogalerie40/a26-jpg3/
/album/fotogalerie40/a21-jpg6/
/album/fotogalerie40/a24-jpg3/
/album/fotogalerie40/a20-jpg9/

Poloha na mapě

Žamberk

Podorlické městečko Žamberk leží při romantické Divoké Orlici a nabízí svým návštěvníkům specifické kouzlo.

Žamberk

       

Zdroj: panoramio.com

Hamry a papírny

Žamberk se v archivních spisech připomíná již ve 13. století. V 16. století bylo město sídlem českých bratří. Však také v blízkém Kunvaldu byla Jednota bratrská založena. Z průmyslu se zde prosadily především hamry a papírny. Dnes slouží městečko pro rekreaci návštěvníků. Je zde velmi dobrý vzduch. Na začátku 20. století zde byla dokonce zřízena léčebna pro nemocné s tuberkulózou.

 

Kam se podívat?

K památkám města patří kostel sv. Václava se dvěma věžemi. Na Kapelském vrchu pak stojí dominanta zdejšího kraje – vyhlídková věž Rozálka nebo zvaná také jako  Tyršova rozhledna . Na vrchu je kaple z roku 1682 a zmíněná obnovená rozhledna odkud je kruhový rozhled nejen na celý region Orlických hor.

 

Občerstvení

Na jídlo si můžete dojít do pizzerie U Divadla nebo do restaurace Ateliér. 
 
Kontakt
Turistické informační středisko Žamberk 
Kostelní 446 
564 01 Žamberk 
tel./fax: +420 465 612 946

Tip na výlet

V obci najdete také rodný domek Prokopa Diviše - vynálezce bleskosvodu. Díky dobovému vybavení domku zde proudí atmosféra starých časů.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.