Fotogalerie

/album/fotogalerie264/a10-jpg26/
/album/fotogalerie264/a4-jpg13/
/album/fotogalerie264/a9-jpg10/
/album/fotogalerie264/a5-jpg7/

Poloha na mapě

Koupaliště a kemp Broumar

Kemp Broumar se nalézá v podhůří Orlických hor na břehu stejnojmenného rybníku. Návštěvníci se mohou těšit z příjemného prostředí, bazénu s průzračnou vodou...

Koupaliště a kemp Broumar

     

zdroj: www.broumar.cz

Kontrast vodních hladin

Kemp obklopuje rybník Broumar, jehož hladina je jako dělaná pro projížďky na lodičkách a šlapadlech. Rybník vytváří rekreačnímu areálu krásnou přírodní kulisu. Jeho tmavé vody kontrastují s průzračnou hladinou padesátimetrového bazénu, jehož jedna dráha je vyhrazena výhradně plavcům. Bazén je vybaven oblíbenou skluzavkou, která je zdrojem zábavy větších dětí i dospělých návštěvníků. V sousedství leží oválný mělký bazén určený dětem do deseti let v doprovodu rodičů. U bazénů jsou umístěné osvěžující venkovní sprchy. Ke slunění zvou rozlehlé travnaté pláže a příjemný odpočinek nabízí několik laviček, které se rozkládají za nízkým živým plotem, oddělujícím koupací plochu od relaxační. V objektu budovy na pláži jsou umístěné převlékací kabinky, samozřejmostí jsou toalety pro ženy a muže s odděleným vstupem.

 

Koupání a spousta další zábavy

Návštěvníci, kterým je bližší aktivní pohyb než lenošení na slunci si mohou v areálu dopřát řadu možností sportovního vyžití a zábavy. Na příznivce tenisu čekají dva upravené antukové kurty, termín hry je možné si předem rezervovat u správce koupaliště. Milovníci plážového volejbalu zase ocení jemnost zdejšího písku. Kromě toho areál nabízí venkovní ping pong, pétanque, ruské kuželky či venkovní šachy. Vyzkoušet můžete i aquazorbink, při kterém se pohybujete v průsvitné kouli po vodní hladině. Jednoduše vlezete do vodotěsně uzavřené koule, která se nafoukne vzduchem a je puštěna na vodu. O tom, že i pouhá chůze v této kouli se mění v ohromnou zábavu, se mohou přesvědčit všichni starší deseti let. Pro děti je připravené hřiště s řadou herních prvků, mezi nimi tu najdou například domeček se skluzavkou, malou lezeckou stěhu či oblíbenou trampolínu. Bohaté občerstvení zajišťuje letní restaurace Broumarka. V jejím denním menu bývají oblíbené speciality, jako jsou bramboráčky, hamburgery, zeleninové saláty i steaky a samozřejmě pestrá nabídka teplých a studených nápojů. 

 

Ubytování v sudu? Proč ne?

Pokud byste si přáli strávit na Broumaru prodloužený víkend nebo dovolenou, zdejší kemp nabízí klasické ubytování v šesti chatičkách v blízkosti hladiny rybníka, ale také unikátní možnost pobytu ve třech barevných velkých sudech. K dispozici je i 50 míst pro stany a čtyři desítky ploch pro karavany.   

 

Kudy na koupaliště?

Do Opočna po silnici č. 298, naproti hřbitovu sjezd do ulice U Broumaru. 

 

Otevírací doba

 

červen - srpen

Pondělí – pátek 10.00 – 19.00 hod. 

Sobota – neděle  9.00 – 19.00 hod.

 

Květen a září dle počasí.

 

Vstupné

Plné 40,- Kč

Snížené 25,- Kč

 

Kontakt

Koupaliště a kemp Broumar

U Broumaru 555

517 73 Opočno

Tel.: +420 494 668 309

www.broumar.cz

E-mail: info@broumar.cz

 

TIP NA VÝLET

Vydejte se do nedaleké Dobrušky, města spojovaného s postavou F. L. Věka (skutečným jménem František Vladislav Hek). Dům č.p. 17 nese pamětní desku s nápisem prozrazujícím, že právě zde tento národní buditel žil v letech 1773 – 1823. Na zdejším náměstí můžete navštívit budovu radnice, v jejíž věži je umístěna expozice věnovaná dějinám města, hrdelnímu právu a k vidění jsou i některé z prvních obrazů malíře F. Kupky. Hrdelní právo si můžete připomenout také v Archlebových sadech na místě kapličky sv. Jana Nepomuckého, kde bývalo jedno ze tří popravišť. Odsouzenci tu scházeli ze světa obzvlášť krutými způsoby. Jejich život končil lámáním v kole, upalováním, čtvrcením či zahrabáváním zaživa.

 

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.