Fotogalerie

/album/fotogalerie249/a8184870-jpg/
/album/fotogalerie249/a23181992-jpg/
/album/fotogalerie249/a24719546-jpg/
/album/fotogalerie249/a42250379-jpg/
/album/fotogalerie249/a47661296-jpg/
/album/fotogalerie249/a81317976-jpg/

Poloha na mapě

Z Janova přes Nové Město nad Metují a zpátky

Nenáročná trasa začínající v Janově vás láká na zámek v Novém Městě nad Metují, ale také na přírodu v údolí Bačetínského potoka.

Z Janova přes Nové Město nad Metují

     

Zdroj: panoramio.com

Přebroďte se přes Bačetínský potok

Tato příjemná trasa začíná v nevelké obci Janov. Po žluté turistické značce nás přivádí k Panskému rybníku, který je vyhlášeným rájem rybářů. Od Panského rybníka míříme po červené turistické značce pěkným údolím do Ohnišova, míjíme koupaliště a za obcí se vydáváme po žluté značce kolem rybníka a nezpevněnou lesní cestou přijíždíme do údolí Bačetínského potoka. Tady nás čeká zajímavá část cesty, neboť k dalšímu bodu, Valských Dolům, několikrát překračujeme potok buď brodem, nebo po nepříliš široké lávce. My pokračujeme vzhůru přes obec Val přes silnici 298 na Chlístov. Úsek cesty do Nového Města nad Metují vede po poměrně frekventované silnici.  Z města se vracíme zpátky do Janova a to buď z kopce, silnicí 285, nebo náročnější, ale mnohem hezčí trasou po žluté značce Klopotovským údolím. Ve Slavoňově si povšimněte pěkného dřevěného kostelíka a pak už zamiřte přes Bohdašín a Tis do Janova.

 

Popis trasy

Janov – Ohnišov – Valské Doly – Chlístov – Nové Město nad Metují – Slavoňov - Janov

 

Náročnost a délka trasy

Lehká trasa dloudá 26 km.

 

Občerstvení

Po 15 km si odpočiňte v Novém Městě nad Metují v restauraci U Holubů.

 

Tip na výlet

Navštivte Nové Město nad Metují. Můžete si jen odpočinout či osvěžit. Obojího nabízí především historické centrum města bohatou měrou. Nebo kdo má zájem, může si prohlédnout zdejší zámek a jeho zahradu.

 

Z Janova přes Nové Město nad Metují zpátky do Janova

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.