Fotogalerie

/album/fotogalerie247/a15106969-jpg/
/album/fotogalerie247/a39325973-jpg/
/album/fotogalerie247/a49225145-jpg/
/album/fotogalerie247/a64527164-jpg/
/album/fotogalerie247/a74376580-jpg/
/album/fotogalerie247/a85369289-jpg1/

Poloha na mapě

Okolo Pastvinské přehrady

Asfaltové silnice střídají nezpevněné cesty, neváhejte projet tuto trasu, která vás zavede na břehy Pastvinské přehrady.

Okolo Pastvinské přehrady

     

Zdroj: panoramio.com

Na druhý břeh

Cesta začíná v Žamberku u sportovního a rekreačního areálu Pod Černým lesem, oblíbeného pro svou pestrou nabídku aktivního vyžití. Míří po zelené značce cyklostezkou k Líšnici a k Nekoři. Tady pokračuje přes obec, odkud vede po nezpevněné cestě až k hrázi a navazuje na asfaltovou silnici vinoucí se po levém břehu přehrady. Následuje úsek cesty údolím řeky Orličky a po CT 4069 vás trasa přivádí do Klášterce nad Ohří. Pokračujeme po modré trase 4076 přes most na druhý, pravý, břeh přehrady. Z této trasy najedete na stezku 4069, která vás přivádí přes Nekoř ve směru na Bredůvku až k Šedivci. Po výjezdu z obce vás čeká nezpevněná trasa cesty do Letohradu. Po bílé značce 4074 trasa vede dál na Žamberk, kde je velmi pěkný zámecký areál s renesančním zámkem a rozsáhlým zámeckým parkem. Pěknou cestou právě přes tento zámecký park vracíme se nazpět do areálu Pod Černým lesem.

 

Popis trasy

Žamberk – Líšnice – Nekoř – Klášterec nad Orlicí – Nekoř – Šedivec – Letohrad - Žamberk.

 

Náročnost a délka trasy

Středně náročná trasa, která je dlouhá 35 km.

 

Občerstvení

Osvěžit se můžete v Letohradě v hotelu Na Zámku, kam dojedete po 15 km.

 

Tip na výlet

Po 15 km se zastavte v Letohradu kde se můžete občerstvit a případně si prohlédnout ve zdejším památkově chráněném areálu Nového dvora vyhlášené Muzeum řemesel, které patří k největším svého druhu u nás. Uvidíte zde více než 50 ucelených expozic starých řemesel a živností.

 

Okolo Pastvinské přehrady

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.