Fotogalerie

/album/fotogalerie107/a12-jpg18/
/album/fotogalerie107/a18-jpg15/
/album/fotogalerie107/a13-jpg17/
/album/fotogalerie107/a14-jpg23/
/album/fotogalerie107/a15-jpg16/
/album/fotogalerie107/a16-jpg16/

Poloha na mapě

Muzeum řemesel Letohrad

Vraťte se do minulosti v muzeu řemesel v Letohradu. Jedná se o ojedinělé muzeum, kde se vám představí známá, ale i zaniklá řemesla.

Muzeum řemesel Letohrad

     

Zdroj: muzeumremesel.cz

To největší

Vskutku jedinečnou příležitost máte v podhorském městečku Letohrad. V centru města totiž vzniklo pozoruhodné soukromé Muzeum řemesel. Tady se opravdu nebudete nudit ani Vy, ani Vaše děti. Muzeum řemesel bylo otevřeno v roce 2000. Je umístěno v citlivě zrekonstruovaném památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou přes tisíc tři sta metrů čtverečních se jedná o největší muzeum svého druhu v Česku.

 

Kdo byl kovotlačitel?

A co všechno uvidíte? Více než 50 ucelených expozic starých řemesel a živností. Shlédnete um zlatých českých ručiček. Pohlédnete na řemesla, která dnes již úplně zanikla. Historicky se jedná o ukázky řemesel z období let 1840 – 1930. Přestaví se ku příkladu známá řemesla jako je truhlář nebo řezbář, ale také méně známá řemesla jako třeba kovotlačitel, kolář, bednář, šindelář a mnohé další. Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, mechanické dílny, pilnice se třemi funkčními katry a 100 let stará školní třída s ukázkami národních krojů. Speciálně pro děti je zde stálá výstava Fauna České republiky.

 

K prohlídce si můžete vybrat několik tras

Trasa A nabízí expozici řemesel ve třech patrech sýpky. Prohlídka je individuální bez průvodce a trvá 30 – 60 minut.

Trasa B (mechanická trasa řemesel) je možná pouze s průvodcem a trvá 50 minut.

Trasa C (vozovna a kočárovna) je možná pouze s průvodcem a trvá 20 minut.

Trasa D (fauna a flóra ČR) je individuální bez průvodce a trvá 20 minut.

Trasa E (školní třída) je možná pouze s průvodcem a trvá 20 minut

Trasa F (zemědělství) je možná pouze s průvodcem a trvá 20 minut

 

Dostupnost

Do Letohradu se dostanete autem, autobusem i vlakem. Letohrad leží na mnoha turistických i cyklistických trasách, takže můžete přijít pěšky i přijet na kole. Muzeum řemesel leží v centru městečka Letohrad. Až k areálu Vás dovedou směrovky a ukazatelé.

 

 

Otevírací doba a vstupné

Informace o ceně vstupného a otevírací době naleznete zde.

 

Další informace

Až si všechno prohlédnete, tak budete mít dozajista velký hlad, proto je pro Vás připravena stylová hospůdka Nový dvůr s báječnou krmí a nejrůznějšími laskominami.

 

Kontakt

Muzeum řemesel
Nový dvůr 143

Letohrad
Tel: 465 622 160465 622 160

 

Tip na výlet

Protáhněte nohy, nasaďte hlemu a vyražte na cyklo výlet na stezku Na kolech přes čtyři hrady. Je to sice náročnější trasa, ale za to vás zavede k hradům Potštejn, Litice, Žampach a Lanšperk. Více informací o stezce Na kole přes čtyři hrady.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.