Fotogalerie

/album/fotogalerie143/vyhlidka-na-farskem-kopci-2-jpg/
/album/fotogalerie143/vyhlidka-na-farskem-kopci-4-jpg/
/album/fotogalerie143/vyhlidka-na-farskem-kopci-5-jpg/

Poloha na mapě

Vyhlídka na Farském kopci - Rokytnice v Orl. horách

Nad městem Rokytnici v Orlických horách leží Farský kopec. Tato oblast je vyhledávaným vycházkovým místem a budova bývalé vodárny slouží jako vyhlídka.

Vyhlídka na Farském kopci

     

Město na dlani

Vyhlídka na Farském kopci není uměle vytvořená stavba, jejímž cílem je poskytovat pohledy z výšky vyhlídkových plošin do kraje, ale jedná se o zbývající kus poctivé staré stavební práce, z jehož vrchu je prostě a jednoduše velice hezký výhled na město a jeho centrum.

 

Rokytnice v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách je sama o sobě malé malebné městečko s bohatě zastoupenou krásnou lidovou architekturou, budovou bývalé výtopny na zdejším nádraží, která slouží jako Muzeum železnice Rokytnice – Vamberk – Doudleby a také třeba s dominantou raně barokního farního kostela Všech svatých. Kostel stojí na náměstí a kromě Mariánského sloupu z roku 1771 a novorenesanční kamenné kašny z roku 1886 by si tu návštěvník rozhodně měl povšimnout podsíňových domků s podloubím, takzvaných lomenic.

 

Kudy k Farskému kopci?

Vyhlídka na Farském kopci je dostupná z několika směrů. Pokud se k ní vydáte třeba právě z náměstí v Rokytnici, držte si směr Říčky v Orlických horách, až asi po 1,5 km uvidíte panelovou odbočku, mířící k vašemu cíli. Vyhlídka na Farském kopci je nejen místem, které nabízí krásné výhledy, ale je také připomínkou staré technické památky.

 

Další informace

V obci je autobusová zastávka u nákupního střediska, nejbližší vlakovou zastávkou je „Rokytnice v Orlických horách“.

 

Tip na výlet

Centrum města i se svým okolím je městskou památkovou zónou. Může se stát výchozím bodem jak pro cestu na Vyhlídku na Farském kopci, tak také pro cíle vzdálenější. Není jich tu rozhodně málo. Hojně navštěvovaná je pevnost Hanička či město Říčky v Orlických horách a ti, kdož si rádi vyšlápnou, se mohou vydat třeba přes Pěticestí (1004 m) na Velkou Deštnou.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.