Fotogalerie

/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-1-jpg/
/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-4-jpg/
/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-8-jpg/
/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-7-jpg/
/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-6-jpg/
/album/fotogalerie142/rozhledna-osicina-2-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Osičina u Vojenic

Rozhledna Osičina u Vojenic leží na stejnojmenném kopci v podhůří Orlických hor, v okrese Rychnov nad Kněžnou.

rozhledna Osičina

     

FOTO: panoramio.com

Výhled do všech směrů

Železná rozhledna představuje nejvyšší bod zdejšího zalesněného údolí a kromě toho, že se díky ní mohou návštěvníci těšit z nádherných výhledů na Orlické a Železné Hory, Kralický Sněžník, Krkonoše, Kunětickou horu s její monumentální hradní zříceninou a při dobré viditelnosti i na vzdálené Polabí je zároveň telekomunikačním stožárem mobilní sítě T-mobile. Stožár byl postaven v roce 2002, ale první návštěvníci stoupali po schodech vzhůru až o dva roky později. Rozhledna Osičina u Vojenic má tvar čtyřbokého jehlanu na desetimetrové základně, je vysoká 54 m, vyhlídková plošina je umístěná ve výšce 33 metrů a vyjdete celkem 165 schodů. U paty rozhledny na návštěvníky čeká příjemná dřevěná budka s občerstvením a teplými i studenými nápoji. Protože je přístupná až do posledního října, je docela dobře možné, že vám třeba teplý čaj po návratu z rozhledny dolů přijde vhod.

 

Kudy k rozhledně?

Autem po silnici z Voděrad a odbočkou po cestě spojující osady Vojenice a Záhornice. Přibližně v půl cesty mezi oběma osadami se nedaleko silnice vypíná rozhledna Osičina u Vojenic. K rozhledně vede také místní značená cyklostezka a pěšky se k ní dostanete po několika značených turistických trasách, blíže specifikovaných například na webu rozhledny.

 

Otevírací doba

V sobotu, v neděli a o svátcích od 1. dubna do 31. října - od 10:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 18:00 hod.

V ostatních dnech je možné ji také navštívit, ale pouze po předchozí telefonické domluvě případně mailem.

 

Kontakt

Rozhledna Osičina u Vojenic
Tel: +420 739 904 752+420 739 904 752
E-mail: rozhledna.osicina@centrum.cz

 

Tip na výlet

Po té, co se nasytíte výhledů do kraje, můžete zamířit dále na některá místa, která jste viděli z ptačí perspektivy. Nejbližším cílem je klidné poutní místo Dřízna, s kaplí Panny Marie a křížovou cestou. Nejdete ho v údolí známém pod názvem Dřízenské a vede sem žlutá turistická značka. Údolí je od rozhledny vzdáleno jeden kilometr, poutní místo leží o pět set metrů dál a kromě kaple a křížové cesty tu najdete také studánku s čirou pitnou vodou. Pokud zatoužíte po odpočinku, můžete si udělat pohodlí v dřevěném altánku.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.