/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-2-jpg/
/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-3-jpg/
/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-4-jpg/
/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-5-jpg/
/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-6-jpg/
/album/fotogalerie139/muzeum-hracek-7-jpg/

Poloha na mapě

Muzeum hraček - Rychnov nad Kněžnou

V pěkných historických prostorách bývalé radnice na náměstí Rychnova nad Kněžnou je umístěno Muzeum hraček. Všichni se tu rádi vrací zpátky do svého dětství.

Muzeum hraček

     

FOTO: mapy.cz

Hračky vašeho dětství

Možná jste to také už někdy zažili. Celé roky jste si nevzpomněli na hračku, se kterou jste si jako malí tak rádi hrávali, ale když ji náhodou potom spatříte, je to jako byste potkali starého dobrého přítele. Věřte, že takových okamžiků vám Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou přinese celou řadu. Najdete tu hračky z období let 1880 až 1980, převážně tuzemské výroby.

 

Něco pro holky

Holčičky a jejich maminky zaujmou především panenky, ať celuloidové, látkové nebo třeba porcelánové. Všechny návštěvnice bez rozdílu věku potěší 120 centimetrů vysoká panenka s porcelánovou hlavičkou, vyrobená na zakázku kolem roku 1890, která je dnes logem muzea. Obdivovat mohou nejrůznější kočárky, oblíbené pokojíčky, nádobíčka, ale také plyšové medvídky a medvědy. Vedle toho všeho pak rovněž celou řada věcí, které ve svých miniaturních rozměrech sloužily nejen ke hře, ale nenuceným způsobem připravovaly malé slečny na jejich budoucí životní roli a s nimiž ti tak rády hrály.

 

Něco pro kluky

Kluci a „páni kluci“ - jejich tatínkové, strýčkové a dědové si zase rádi prohlíží vláčky, parní stroj, hrady, mechanické hračky, cínové vojáčky, stolní hry či třeba oblíbené stavebnice, kterým žádný kluk neodolá.

 

Divadélka

A všichni dohromady obdivují domácí divadélka, nad nimiž naše prababičky a pradědové coby děvčátka a kluci zírali s otevřenou pusou, neboť v nich strašili čerti a ježibaby, a sličné princezny byly vystavovány nebezpečí v podobě draků, aby dobro nakonec vždycky nad zlem zvítězilo. Takováto divadélka bývala velmi oblíbenou hračkou a mívala pěkné řemeslné zpracování. Přesvědčit se můžete na vlastní oči. K vidění je toho tady opravdu hodně. Vedle hraček si můžete prohlédnout poctivou starou školní lavici a celou řadu dobových školních pomůcek a určitě vás pobaví veršovaný školní řád z roku 1930.

 

Muzeum hračekMuzeum hraček

FOTO:  muzeumhracek-rk.cz

Především pro děti

Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou přímo vybízí k tomu si pohrát. I na to je tady myšleno a pro děti je nachystáno několik hraček, mezi nimiž se velké oblibě těší kuličkové dráhy. Takže až vyrazíte do Orlických hor a budete chtít potěšit vaše ratolesti, které ne vždy s nadšením s vámi absolvují prohlídky hradů a zámků a naříkají, že je bolí nohy, když vybraná turistická trasa je příliš dlouhá, určitě zamiřte do Muzea hraček Rychnov nad Kněžnou.

 

Otevírací doba

úterý - pátek 10 – 12 hod. a 13 – 16 hod.

sobota a neděle 13 – 16 hod.

Od 16. října do 14. dubna zavřeno, ale je možné si návštěvu muzea domluvit na telefonicky.

 

Vstupné

Děti - 30 Kč, do 3 let zdarma

ZTP - 30 Kč

Studenti - 40 Kč

Důchodci - 40 Kč

Dospělí - 50 Kč


Kontakt

Miroslava Pecháčková
Jungovo nábřeží 737, Rychnov nad Kněžnou 516 01

Tel.: +420 603 193 122+420 603 193 122 nebo +420 732 781 228+420 732 781 228

 

Tip na výlet

Na závěr prohlídky si můžete zajít do nedaleké kavárničky ve stylu třicátých let, Cafe Sultan, kde na vás čeká v příjemném prostředí uvnitř i na zahrádce výborná káva a čokoláda a pro děti je tu nachystaný dětský koutek.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.