Fotogalerie

/album/fotogalerie112/a40-jpg3/

Poloha na mapě

Rodný domek Prokopa Diviše - Žamberk

Zavítejte do rodného domku Prokopa Diviše - vynálezce bleskosvodu a užijte si okouzlující atmosféru starých časů.

Muzeum Prokopa Diviše

     

Zdroj: panoramio.com

Vědec a kněz

Na okraji malebného města Žamberk najdete lidový roubeným domek – rodnou chalupu Prokopa Diviše, vynálezce bleskosvodu. Rodný domek patří pod správu žamberského muzea. Expozice je věnována tomuto významnému vynálezci. Nevelká světnice v chaloupce na Vás dýchne kouzlem starých časů, má evokovat atmosféru doby, ve které žil Prokop Diviš. Diviš vedle vynálezu bleskosvodu byl také významným vědcem a především knězem.

 

Dostupnost

Do Helvíkovic se dostanete nejlépe z Žamberka. Můžete přijet autem, autobusem, na kole i pěšky. Vedle rodného domku Prokopa Diviše najdete příjemnou hospodu s dobrým jídlem.

 

Otevírací doba

  • květen – září (úterý – pátek od 10:00 do 11:00 a od 14:00 do 16:00, v sobotu a neděli od 10:00 – 11:00 a 14:00 -17:00).  

 

Vstupné

  • Dospělí 20 Kč
  • senioři, studenti, děti a ZTP 10 Kč
  • děti do šesti let zdarma.

 

Další informace

V domku můžete zakoupit pohlednice, publikace, turistické známky.
Prohlídka expozice trvá asi 20 minut a je výhradně s doprovodem průvodce.

 

Kontakt

Rodný domek Prokopa Diviše

Žamberk – Helvíkovice 482

Tel  608 427 064

Email:   muzeum@muzeumzamberk.cz  

www.muzeumzamberk.cz

 

Tip na výlet

Navštivte také městské muzeum v Žamberku. Zde najdete stálé expozice věnující se historii tohoto města, osobnostem a řemeslům. V muzeu je umístěna také Erxlébenova novogotická lékárna z konce 19. století, mechanický Jedličkův betlém a loutkové divadlo. Zde najdete více informací.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.