Fotogalerie

/album/fotogalerie106/a10-jpg25/

Poloha na mapě

Městské muzeum Žamberk

Městské muzeum Žamberk se nachází v empírové budově bývalého Kateřinského špitálu. Muzejní sbírky jsou zaměřeny na historii města a významné osobnosti města.

Městké muzeum Žamberk

     

Pravidelné výstavy a pohyblivý betlém 

Stálá expozice se pak věnuje vývoji tradičních lidových i uměleckých řemesel na Podorlicku (krajkářství, práce se dřevem, textil…). V sezóně nabízí pravidelné výstavy výtvarného umění nebo tematické výstavy. Expozice muzea je vhodná také pro rodiny s dětmi. Můžete je nalákat na krásné loutkové divadlo. Všem se bude líbit pohyblivý betlém nebo stará lékárna. V blízkosti muzea je expozice věnovaná židovské komunitě v Žamberku. V muzeu můžete zakoupit pohlednice, publikace, turistické známky a další upomínkové předměty.

 

Dostupnost

K městskému muzeu v Žamberku se dostanete po městských značkách, směrovkách. Nachází se nedaleko od náměstí a kostela sv. Václava, naproti pivovaru Žamberecký kanec. Celé město je protkáno sítí pěších stezek a cyklotras, takže můžete přijít pěšky nebo přijet na kole. Do města jezdí pravidelné železniční spoje i linkové autobusy. U muzea je malé parkoviště, nedaleko se nachází autobusové nádraží.

 

Otevírací doba

květen - červen, září - říjen od úterý do pátku (9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00), v sobotu a neděli (14:00 - 17:00)

červenec - srpen od úterý do pátku (9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00), v sobotu a neděli (14:00 - 17:00)

Prosíme skupiny nahlásit předem. Prohlídku židovského hřbitova nahlásit předem.

Prohlídka muzea trvá asi 60 minut (U skupin po domluvě s průvodkyní lze výklad přizpůsobit). 

 

Vstupné

Dospělí 30 Kč

Senioři a ZTP 15 Kč

Děti a studenti 15,- Kč

 

Kontakt

Městské muzeum Žamberk
Československé armády 472,Žamberk

Tel. 465 611 678

Mob. + 420 604 885 155

e-mail: muzeum@muzeumzamberk.cz

 

Tip na výlet

Po načerpání nových vědomostí se můžete jít odpočinout na bowling, který si mohou zahrát i vaše ratolesti. Navíc jsou dráhy osvíceny UV osvětlením, které vytváří tzv. Glow efekt. Více informací o bowlingu v Žamberku.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.