Fotogalerie

/album/fotogalerie172/koupaliste-vcelne-1-jpg/
/album/fotogalerie172/koupaliste-vcelne-jpg/
/album/fotogalerie172/koupaliste-vcelne-2-jpg1/

Poloha na mapě

Koupaliště Včelné

Jen pouhý jeden kilometr dělí od Rychnova nad Kněžnou lesopark Včelné, ve kterém je vybudováno místní koupaliště.

koupaliště Včelné

       

FOTO: panoramio.com

I pro neplavce

Městské koupaliště ve Včelném tvoří betonová nádrž, která je rozdělena na tři části. Je tu hlubší část pro plavce, brouzdaliště pro malé děti, a třetí část vzácně pamatuje také na neplavce. Je napouštěno vodou z podzemního vrtu a pitnou vodou z veřejného vodovodního řadu. Voda je tak čistá a kvalitní.

 

Míčové hry 

Nejen osvěžení ve vodě může být tím, co sem návštěvníky láká. Opravdu mimořádně pěkné prostředí nabízí možnost odpočinku ve svěží zeleni, je tu hřiště pro míčové hry. Děti i dospělí si tu mohou zahrát stolní tenis. Vlastní sportovní vybavení není přitom podmínkou, neboť je možné si jej tu za poplatek vypůjčit. Na děti tu čeká také pěkné upravené pískoviště. Celý areál je pod dohledem plavčíka. Okolí je oblíbeno příznivci cykloturistiky, kterým nabízí velké množství tras a míst, která rozhodně stojí za to vidět na vlastní oči. Zkombinovat například dopolední výlet na kole s odpolední návštěvou koupaliště je příjemná možnost, jak aktivně a smysluplně strávit volný den.

 

Součástí Městského koupaliště ve Včelném je rovněž restaurace, takže není třeba po celý den opustit brány areálu a přesto vám nic nebude chybět. Kvalitní je také zázemí, které nabízí WC, sprchy a převlékárny.

 

Kudy na koupaliště?

Po silnici z Rychnova nad Kněžnou směr Lukavice, u restaurace U Mařenky odbočit vpravo do Včelného. Pěší trasa dlouhá přibližně 600 metrů vede z Rychnova lesem ve Včelném a cesta vám zabere přibližně deset minut.

 

Otevírací doba

  • 15.6. – 31.8. (aktuálně dle počasí i v září)
  • o prázdninách ve všední dny 9:00 - 18:00 hod. (o víkendu a ve svátky do 19. hod.)
  • v červnu a za hezkého počasí v září je otevřeno ve všední dny 12:00 – 19:00 hod. (víkendy 9.00 – 19.00 hod.)

 

Vstupné

  • Dospělí 20,- Kč
  • Děti 2 – 10 let 15 Kč, do dvou let zdarma

 

Kontakt

Městské koupaliště ve Včelném

tel.: +420 494 535 632, +420 777 181 448

 

Tip na výlet

Zvítejte do města Rychnov nad Kněžnou, kde se podívejte do muzea Orlických hor. Expozice vás provede po pozoruhodné minulosti Orlických hor a jejich obyvatel. Celá oblast byla ještě donedávna známa pro svůj významný textilní průmysl. Zdejší expozice je tedy věnována tkalcovství v Orlických horách.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.