Fotogalerie

/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-9-jpg/
/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-11-jpg/
/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-12-jpg/
/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-14-jpg/
/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-15-jpg/
/album/fotogalerie158/bazen-dobruska-16-jpg/

Poloha na mapě

Letní koupaliště Dobruška

Obyvatelé i návštěvníci Dobrušky se v letních měsících mohou těšit z příjemného koupání, které umožňuje místní letní koupaliště.

Koupaliště Dobruška

       

FOTO: Bazén město Dobruška

Příjemná teplota

Její obyvatelé i návštěvníci se v letních měsících mohou těšit z příjemného koupání, které umožňuje letní koupaliště Dobruška. Toto koupaliště se nachází v areálu krytého bazénu a má kapacitu až 1500 osob. Voda velkého venkovního bazénu i brouzdaliště je přihřívána za pomoci solární energie, takže v plaveckém bazénu o délce 50 metrů, šířce 21 metrů a hloubce 130 – 160 centimetrů mívá příjemnou teplota pohybující se mezi 24 – 26 °C. Podél celého bazénu je umístěno množství laviček, mezi některými jsou instalované vaničky, které zabraňují při vstupu do bazénu zanesení nečistot. Pro slunění i odpočinek slouží kromě laviček rozlehlá travnatá plocha.
Dětský bazének šestiúhelníkového tvaru má ve svém středu nerezový hřib s přepadávající tekoucí vodou a skluzavkou, což je oblíbená dětská atrakce. Tento bazének je určený pro děti do deseti let v doprovodu rodičů. Voda v tomto bazénku mívá rovněž příjemných 26 °C.

 

Různé doplňkové hry

Vedle průzračné hladiny nabízí letní koupaliště Dobruška možnost zahrát si na dvou hřištích nohejbal a volejbal. Areál disponuje hřištěm na plážový volejbal a hřištěm na nohejbal a volejbal a jsou tu umístěny 2 stoly na stolní tenis. Utkat se ve stolním tenise či si po vzoru Francouzů vyzkoušet petanque. Míč na volejbal i nohejbal, stejně jako kroket, pálky na stolní tenis spolu s míčky a síťkou a rovněž vybavení na petanque a hru frisbee - která se hraje na travnatém hřišti obvykle do 17 bodů. Úkolem je dopravit létající disk do koncové zóny pomocí přihrávek, kde poslední zachycená přihrávka v zóně znamená pro družstvo bod je možné si za poplatek na místě zapůjčit. Novinkou je trampolína s kapacitou: děti do 12 let: 2 osoby, nad 12 let: 1 osoba.

Děti si mohou hrát v dětském koutku vybaveném prolézačkami, houpačkami, šplhacícm lanem, skluzavkou, žebříkem, tyčí a pérovacími zvířátky. Samozřejmě nechybí ani dvě oblíbená dětská pískoviště.
Bohaté občerstvení nabízí zdejší restaurace s terasou, kdo upřednostňuje rychlé občerstvení může využít služeb zdejších dvou kiosků.

 

Kudy na koupaliště?

K areálu se dostanete nejlépe, když na silnici z Vamberka na Náchod odbočíte na komunikace směr Opočno. Koupaliště se nachází po pravé straně.

 

Otevírací doba

  • červenec – srpen 9 - 19 hod.
  • v červnu alternativní provoz podle počasí - více v aktualitách na webu bazénu Dobruška

 

Vstupné

  • dospělí 40,- Kč (cena od 16.00 hod. snížena na 30,- Kč)
  • děti do 15 let, studenti, senioři a ZTP 30,- Kč/ (cena od 16.00 hod. snížena na 20,- Kč)
  • děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma

Kontakt

Město Dobruška

Krytý bazén

Mírová 890

518 01  Dobruška

Tel.: 494 629 530

Mobil: +420 777 418 798

email: bazen@mestodobruska.cz

 více na oficiálních stránkách koupaliště Dobrušky

 

Tip na výlet

Zdržte se v Dobrušce a navštivte Vlastivědné muzeum. Muzeum má tři stálé expozice. Rodný domek Františka Vladislava Heka, kde je expozice věnovaná především jemu, dále Mládí Františka Kupky a Hrdelní právo města Dobrušky ve věži radnice, poslední expozičí jsou Židé v dějinách Dobrušky. K této patří i rituální očistná lázeň - mikve.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.