Fotogalerie

/album/fotogalerie241/a9523601-jpg/
/album/fotogalerie241/a46461785-jpg/
/album/fotogalerie241/a51991750-jpg/
/album/fotogalerie241/a58482857-jpg/
/album/fotogalerie241/a64258956-jpg/
/album/fotogalerie241/a48093921-jpg1/

Poloha na mapě

Z Lípy nad Orlicí na zámek Doudleby

Projeďte se příjemným rovinatým terénem na cyklostezce z Lípy nad Orlicí, která vás zavede k zámku Doudleby.

     

Zdroj: panoramio.com

Renesanční zámek

Vaše cesta začíná u čerpací stanice na okraji města Lípa nad Orlicí. Po několika desítkách metrů sjíždíte z hlavní silnice na cyklostezku mířící do Čestic. Terén je příjemný a rovinatý. Odtud pokračujete do Častolovic, jejichž dominantou je zdejší zámek. Z Častolovic zamíříte do nedalekého Kostelce na Orlicí. Projedete městem k železniční zastávce v Kostelci, kde stezka končí. Další cesta pokračuje vedlejšími uličkami na okraj města. Tady vás čeká poslední úsek cyklostezky, jenž vás přivádí do Doudleb nad Orlicí, kde je nádherný renesanční zámek zdobený sgrafity. Vedle zámku si můžete prohlédnout zámecký park s oborou a navrátit se buď stejnou cestou zpátky do Lípy nad Orlicí, nebo se nazpět vydat vlakem. Tato trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, které jsou přepravovány v cyklovozíčcích.

 

Popis trasy

Lípa nad Orlicí – Čestice – Častolovice – Kostelec nad Orlicí – Doudleby nad Orlicí.

 

Náročnost a délka trasy

Trasa je nenáročná a vede rovinatým terénem. Pokud pojedete tam i zpět na kole, ujedete 24 km.

 

Občerstvení

Udělejte si přestávku po necelých 6 km u zámku v Častolovicích. Zde si můžete odpočinout a najíst se v restauraci Století.

 

Cesta zpět

Zpátky můžete dojet vlakem nebo se vydat zpět na kole stejnou cestou.

 

Tip na výlet

Dominantou Častolovic je zdejší zámek. Na jeho nádvoří je velice příjemné stylové posezení, kde se můžeme občerstvit a také třeba navštívit buď samotný zámek, nebo třeba „jen“ zámecký park, zvěřinec a dětské hřiště, které jsou volně přístupné.

 

Z Lípy nad Orlicí do Doublev

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.