Fotogalerie

/album/fotogalerie231/klasterec-nad-orlici-jpg2/
/album/fotogalerie231/kunvald-jpg/
/album/fotogalerie231/orlice-jpg1/
/album/fotogalerie231/paseracka-lavka-jpg2/
/album/fotogalerie231/rokytnice-kostel-jpg/
/album/fotogalerie231/rokytnice-koupaliste-jpg/

Poloha na mapě

Po hřebenech Orlických hor

Na vyhlídkové trase Po hřebenech Orlických hor můžete obdivovat krásné pohledy do údolí, ale jen pokud vyšlapete několik náročných kopců.

Po hřebeni Orlických hor

     

Zdroj: panoramio.com

Dlouhé klesání

Tato náročná trasa začíná na náměstí v Rokytnice v Orlických horách. Po žluté turistické značce zamíříme do Jůlinčina údolí. Přijedeme k rozcestníku Hamernice, kde se dáme doprava po modré turistické značce lesní cestou projíždíme celým údolím a mírným stoupáním se dostáváme na začátek Říček v Orlických horách, které jsou vyhlášeným a oblíbeným střediskem zimních sportů. Následuje téměř pětikilometrová náročnější část cesty do prudkého kopce lesem, až se ocitneme na rozcestí U Anenského vrchu. Odbočíme doprava na trasu 4071, jenž vede po hřebeni spolu s červenou turistickou značkou. Nyní si budeme užívat dlouhého klesání až k Zemské bráně.

 

Kdo zvládne náročný úsek?

Ocitáme se u rozcestníku Pod Anenským vrchem. Poté pokračujeme stále po červené kolem pevnosti Hanička k Zemské bráně, kde se napojíme na modrou značku, která nás povede přes pašeráckou lávku do Klášterce nad Orlicí. Hned za Zemskou bránou tady na nás čeká záludnost v podobě natolik náročného úseku, že asi třicet metrů musíte kolo nejen vést, ale spíše nést. Vyznavači adrenalinu však tuto možnost nevyužívají a zvládají i tuto extrémní vložku. Po modré pokračujeme do Kunvaldu, kde se napojujeme na stezku 4070 a ta nás dovede nazpět do výchozího místa naší trasy, do Rokytnice nad Orlicí.

 

Popis trasy

Rokytnice v Orlických horách - Hamernice – Říčky – U Anenského vrchu – pevnost Hanička – Zemská brána – Klášterec nad Orlicí – Kunvald – Rokytnice v Orlických horách

 

Náročnost trasy

Trasa je vysoce náročná.

 

Délka trasy

Délka trasy je 45 km.

 

Občerstvení

První občerstvení potkáte po 10 km v Říčkách v Orlických horách, kde se můžeme najíst v restauraci Skirest. Další občerstvení je u pevnosti Hanička po 16 km. Možnost posedět a poobědvat máte také po 31 km v Klášterci nad Orlicí v Bednářově statku.

 

Tip na výlet

Pozastavte se na rozcestí U Anenského vrchu a odbočte na vrchol, kde je umístěna rozhledna nabízející nádherné výhledy do krajiny, převážně na Suchý vrch, Kralický Sněžník, Polsko a na vlastní hřeben Orlických hor.

 

Po hřebenech Orlických hor

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.