Fotogalerie

/album/fotogalerie242/a24576527-jpg/
/album/fotogalerie242/a15766806-jpg/
/album/fotogalerie242/a20043101-jpg/
/album/fotogalerie242/a61315496-jpg/
/album/fotogalerie242/a71369563-jpg/
/album/fotogalerie242/a24898934-jpg/

Poloha na mapě

Z Horní Rokytnice do Bartošovic

Vychutnejte si 27 km na čerstvém vzduchu v přírodě Orlických hor na trase z Rokytnice do Bartošovic.

Z Rokytnice do Bartošovic

     

Zdroj: panoramio.com

Výhled ze Suchého vrchu

Vaše cesta začíná v Rokytnici v Orlických horách, v místní části nazvané Horní Rokytnice. Trasa vede většinou po asfaltu a po poměrně dobře sjízdných lesních cestách. Přijíždíte k pevnosti s poetickým jménem Hanička. Od Haničky se vydáte směrem k bývalé horské osadě Hadinec, kde stojí mohutná lípa s turistickým rozcestníkem, který nikomu nedovolí zabloudit. Z Hadince na Vysoký kořen počítejte s náročným až téměř nesjízdným úsekem v délce cca 300m. Vysoký kořen umožňuje výhled z výšky 812 m n. m. na údolí Divoké Orlice a nejvyšší vrchol Bukovohorské hornatiny Suchý vrch. Míříte do malé pohraniční obce Bartošovice, přes její místní část Neratov. Z Bartošovic se vydáváme na cestu zpátky do Rokytnice.

 

Popis trasy

Rokytnice v Orlických horách (Horní Rokytnice) – pevnost Hanička – Hadinec – Vysoký Kořen - Neratov – Bartošovice – Rokytnice v Orlických horách.

 

Náročnost a délka trasy

Trasa je dlouhá 27 km a je středně náročná.

 

Občerstvení

Po 6 ujetých km dorazíte k tvrzi Hanička, kde se kromě prohlídky můžete osvěžit. Něco dobrého si můžete dát i po 17 km v Bartošovicích v bistru U Rybníka.

 

Tip na výlet

Navštivte také dělostřeleckou pevnost Hanička, která patřila do systému předválečného opevnění vybudovaného ve 30. letech minulého století. Doba trvání případné prohlídky pevnosti se odvíjí od volby, jak velkou část objektů a expozice se rozhodneme si prohlédnout. V areálu je v rámci pravidelné otevírací doby možnost využití nabídky občerstvení, zakoupení nealkoholických nápojů, sušenek, zmrzliny a upomínkových předmětů.

 

 Horní Rokytnice – Bartošovice

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.