Fotogalerie

/album/fotogalerie183/tvrz-hanicka-jpg/

Poloha na mapě

Vojenská tvrz Hanička

Probádejte podzemí jedné z nejznámějších vojenských pevností v Čechách, vydejte se do podzemí vojenské tvrze Hanička, kterou naleznete v srdci Orlických hor.

O Haničce

Dělostřelecká pevnost Hanička leží v Orlických horách asi 5 kilometrů od Rokytnice v Orlických horách. Tvrz patří do systému předválečného hraničního opevnění, které bylo budováno v letech 1935 – 1938 na obranu před nacistickým Německem. Pevnost najdeme na samých hranicích s Polskou republikou poblíž stejnojmenné osady. Dnes je tvrz technickou národní kulturní památkou. Komplex se skládá z 6 bojových objektů. Celý areál je propojen rozsáhlým systémem chodeb a sálů. Pevnost Hanička byla zpřístupněna veřejnosti v roce 1995. V současnosti slouží pevnost Hanička jako muzeum pro veřejnost. Pevnost byla stavěna mezi lety 1936 – 1938. Shlédnete prohlídku upravené tvrze, stálou expozici bojové techniky, zbraní a výstroje. Do podzemí sejdete po 98 schodech a prohlédnete si několik vojenských míst. Jeden z objektů s názvem Lom je nejzachovalejším tvrzním prostorem u nás.

 

Jak se k pevnosti dostanete

k pevnosti Hanička se dostanete autem nebo autobusem, rovněž také pěšky nebo na kole z Rokytnice v Orlických horách. Záchytné parkoviště je u osady Hanička. Od parkoviště se vydáte po červené značce směrem na Anenský vrch. Cesta trvá přibližně 30 minut.

 

Vstupné

Plné 65 Kč

Pro děti od šesti let a studenty (nutné doložit doklad o studiu) 45 Kč

Rodinné vstupné 180 Kč (2 dospělí, dvě děti)

Zdarma osoby s průkazem ZTP a ZTP/P a jejich doprovod

 

Provozní doba

Od května do června v sobotu, neděli a svátky od 9:30 do 14.00 (v sobotu do 15.00).

V červnu také v týdnu mimo pondělí od 9:30 - 14:00.

Červenec a srpen mimo pondělí od 9:30 do 17:00.

Září až říjen soboty, neděle a svátky od 9:30 do 14 hod (v sobotu do 15:00).

 

Další informace

Prohlídka vyraží každou hodinu vždycky v celou (kromě června, kdy vyráží každé dvě hodiny) a trvá kolem 80 minut.

Teplota v tvrzi se pohybuje okolo 8 stupňů Celsia – doporučuje se teplé oblečení a pevná obuv.

 

Kontakt

Vojenská pevnost Hanička
Tel. 491 616 998
Mob. 736 752 218 (Na mobilním telefonu nejsou přijímány rezervace.)

 

Tip na výlet

Kolem tvrze vede cyklostezka z Rokytnice do Bartošovic. Vychutnejte si čerstvý vzduch Orlických hor na středně náročné trase, která je dlouhá 27 km. Více informací o trase Z Rokytnice do Bartošovic.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.