Fotogalerie

/album/fotogalerie230/byvaly-mlyn-zdobnice-jpg/
/album/fotogalerie230/orlicke-hory-jpg1/
/album/fotogalerie230/velka-destna-jpg1/
/album/fotogalerie230/luisino-udoli-jpg/
/album/fotogalerie230/orlicke-hory1-jpg/
/album/fotogalerie230/zdobnice-jpg1/

Poloha na mapě

Z Deštného v Orl. horách přes Šerlich po hřebeni hor

Vyzkoušejte svou zdatnost na trase z Deštného v Orlických horách přes Šerlich po hřebeni hor, která je dlouhá 30 km a potěší každého náročného cyklistu.

Z Deštného na Šerlich

     

Zdroj: panoramio.com

Podél pohraničního opevnění

Náročný okruh pro zdatné cyklisty začíná v Deštném v Orlických horách. První část cesty míří vzhůru na Šerlich a ačkoliv vede po příjemné silnici, vzhledem k velkému stoupání je velmi náročná. Na Šerlichu se v Masarykově chatě osvěžíme a vyrazíme po cyklotrase 4071 k nejvyššímu vrcholu Orlických hor – Velké Deštné. Dojedeme k bufetu pod horou. Kdo se rozhodne zamířit až na její vrchol, musí zdolat dalších asi 200 m. Od bufetu nás cesta povede po hřebeni podél pohraničního opevnění až k Pěticestí, kde z hřebenovky sjedeme. Dále budeme klesat po žluté turistické značce do Zdobnice. Nejprve pojedeme po asfaltové silnici, ale záhy zamíříme do lesa na lesní cestu. Po chvíli uvidíme první chalupy Zdobnice a sjíždíme dolů do údolí až k autobusové zastávce ve Zdobnici. Tady se osvěžíme ve stejnojmenném hotelu a posléze vyrážíme po cyklotrase 4070 úzkou silnicí přes Luisino údolí zpátky do Deštného v Orlických horách.

 

Popis trasy

Deštné v Orlických horách – Šerlich,Masarykova chata – Velká Deštná – Pěticestí – Zdobnice – Luisino údolí – Deštné v Orlických horách

 

Náročnost trasy

Trasa je vhodná jen pro zdatné cyklisty.

 

Délka trasy

Délka trasy je 30 km.

 

Občerstvení

Osvěžit se můžete již po 5,5 km v osadě Šerlich v Masarykově chatě. Po 8 km narazíme ne bufet pod vrcholem Velká Deštná. Poslední občerstvení je ve Zdobnici ve stejnojmeném hotelu po 23 km.

 

Tip na výlet

Zastavte se také ve vysokohorské osadě ŠerlichNa vrcholu Šerlichu stojí známá turistická Masarykova chata. Od chaty se pak můžete těšit krásného výhledu do okolí z přístupné rozhledny. A taky stojí mrknout na další zajímavé cyklotrasy v Orlických horách. Trasy jsou tu skvělé a cyklista si vybere.

 

Z Deštného v Orlických horách přes Šerlich po hřebeni hor 

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.