Fotogalerie

/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-1-jpg/
/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-2-jpg/
/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-3-jpg/
/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-4-jpg/
/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-5-jpg/
/album/fotogalerie170/solna-jeskyne-lanskroun-jpg/

Poloha na mapě

Solná jeskyně Lanškroun

Pobyt v solné jeskyni má náš organismus jednoznačně blahodárný vliv. Opravdovou lahůdkou je pobyt v solné jeskyni v Lanškrounu.

Solná jeskyně Lanškroun

     

FOTO:Solná jeskyně Lanškroun

Přírodní materiály z několika zemí

Zdejší solná jeskyně je v mnoha ohledech unikátní. Konstrukce je vybudována výhradně z přírodních materiálů. Velkou měrou jsou zde zastoupeny solné kvádry, jejich stáří je odhadováno až na 20 milionů let. Pochází se sousedního Polska, Sibiře, ale také ze vzdáleného Pákistánu a Jordánska. Povrch podlahy tvoří sůl z Mrtvého a Černého moře. Převažující sůl z Mrtvého moře se podílí na příjemném ionizovaném ovzduší. Díky teplu, které prochází podlahou, jsou do vzduchu uvolňovány zdraví prospěšné látky, které sůl obsahuje. Jedná se například o jód, sodík, draslík, vápník a řadu dalších. Pohodlí zajišťují příjemná polohovací lehátka, klimatizační jednotka a UV lampa, zajišťující bakteriologicky čistý vzduch.

 

Solné jezírko

Výjimečný je zdejší nástěnný solný vodopád a pak také jezírko s cirkulující vodou, tak zvanou solankou. Ta zvlhčuje a ionizuje vzduch, který pak příznivě působí na dýchací ústrojí a kůži celého těla.

 

Příjemných 20 – 23 stupňů Celsia v kombinaci s vlhkostí vzduchu 50 – 75% vytváří prostředí, které dokáže jak odstranit stres a únavu, tak především účinně napomáhat při celé řadě potíží, týkajících se dýchacího aparátu, astmatu, nejrůznějších alergií či kožních problémů a dalších.

 

Aktivity v solné jeskyni

Solná jeskyně v Lanškrouně vám nabízí také zajmavé aktivity. Můžete vyzkoušet pilates nebo intenzivní pobyt. Pokud vás nebaví jen tak sedět, pobaví vás kouzelník. Nebo využijte jeskyni na hlídání dětí.

 

Vstupné

Na ceny vstupného se můžete podívat zde.

 

Provozní doba

  • Úterý a čtvrtek 8:30 – 11:00 hod., 13:30 – 17:00 hod.
  • Mimo tuto otevírací dobu je možné si návštěvu jeskyně sjednat telefonicky na objednávku.

 

Doplňující informace

Kapacita jeskyně je 10 míst.
Procedury začínají vždy v celou hodinu a trvají 45 minut.

Kdo má rád opravdové soukromí, může využít nabídku pronajmout si celou jeskyni za částku 650,- Kč.

 

Kontakt

Solná jeskyně Lanškroun
Hradební 62
563 01 Lanškroun
Tel: +420 608 356 106

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.