Vyhlídkové lety Žamberk - Orlické hory

Prošli jste už skoro všechny turistické stezky a projeli cyklotrasy v Orlických horách? Zkuste si je ještě prohlédnout z výšky.

 

Vyhlídkové lety Žamberk

FOTO: Aeroklub Žamberk

Hory z orlí perspektivy

Aeroklub Žamberk má pro vás připravenou celou řadu turistických letů, při nichž z ptačí perspektivy můžete shlédnout nejbližší okolí Žamberka a obdivovat nevšední přírodní krásy Orlických hor a řadu pamětihodností. Na výběr jsou doporučené varianty s různou trasou a délkou trvání letu, avšak let může být také uzpůsoben vašemu přání. Doporučených základních letových tras je pět a ve vzduchu během nich strávíte dle svého výběru od 15 do 55 minut.

 

Co nejlépe sebou?

Na let se nezapomeňte vybavit slunečními brýlemi a vezměte si s sebou fotoaparát či kameru. Všechny turistické lety vám přinesou nezapomenutelný zážitek, který umožní prohlédnout si třeba i známá místa ze zcela jiného úhlu a dají vám zažít pocit volnosti a svobody, který můžete zažít jen vysoko nad Zemí.

 

Tip na výlet

Navštivte také lidový roubeným domek – rodnou chalupu Prokopa Diviše, vynálezce bleskosvodu. Expozice je věnována tomuto významnému vynálezci. Nevelká světnice v chaloupce na Vás dýchne kouzlem starých časů, má evokovat atmosféru doby, ve které žil Prokop Diviš.

 

Trasy letů

Trasa A (25 min.) - Hrady, zámky - Let povede přes Litice, Potštejn, Homoli, Častolovice a Rychnov nad Kněžnou.

Trasa B (30 min.) - Orlické hory - Let povede přes Rychnov nad Kněžnou, Deštné v Orlických horách, Říčky a Rokytnici v Orlických horách.

Trasa C (15 min.) - Pastvinská údolní nádrž - Let povede přes Klášterec nad Orlicí, Pastviny, hráz Pastvinské přehrady a Žamberk.

Trasa D (25 min.) - Suchý vrch - Let povede přes Pastviny, Suchý vrch, Jablonné nad Orlicí a Letohrad.

Trasa E (55 min.) - Jeseníky - Praděd - Let povede přes Pastviny, Králíky, Hanušovice, Praděd, přečerpávací vodní nádrží Dlouhé stráně, Suchý vrch a Jablonné nad Orlicí.

 

Provozní a otvírací doba a vstupné

Vyhlídkové lety se konají za příznivého počasí od 15. dubna do 15. října o víkendech a svátcích mezi 9 – 17 hod.  


Doplňující informace

Pokud si přejet překvapit své blízké, ale také třeba obchodní partnery či zaměstnance, můžete pro ně pořídit dárkový certifikát, který i jim umožní zažít tento netradiční zážitek. Pro jeho získání kontaktujte zaměstnance Aeroklubu.


Kontakt

Aeroklub Žamberk, občanské sdružení
Letiště 1023, 564 01 Žamberk
Tel.: +420 465 614 693

Fotogalerie

/album/fotogalerie153/vyhlidkove-lety-zamberk-2-jpg/
/album/fotogalerie153/vyhlidkove-lety-zamberk-4-jpg/
/album/fotogalerie153/vyhlidkove-lety-zamberk-jpg/
/album/fotogalerie153/vyhlidkove-lety-zamberk-3-jpg/

Poloha na mapě

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.