Fotogalerie

/album/fotogalerie82/zidovsky-hrbitov-skalka-009-jpg/
/album/fotogalerie82/a84-jpg1/
/album/fotogalerie82/a83-jpg1/
/album/fotogalerie82/zidovsky-hrbitov-skalka-004-jpg1/
/album/fotogalerie82/a103-jpg2/
/album/fotogalerie82/a102-jpg2/

Poloha na mapě

Židovský hřbitov Podbřezí

Na židovském hřbitově v Podbřezí uvidíte umělecky zpracované náhrobní kameny z 18. století. Navíc se hřbitov nachází v malebné krajině.

Židovský hřbitov Podbřezí

     

Zdroj:  itras.cz 

V údolí Zlatého potoka

V zalesněné části obce Podbřezí kousek od zámku Skalka a několik kilometrů od města Dobruška můžete navštívit zajímavý židovský hřbitov Podbřezí. Najdete ho při kraji lesa v romantickém údolí Zlatého potoka. Židovský hřbitov ze 17. století nabízí pohled na umělecky zpracované náhrobní kameny. Nejstarší dochovaný epitaf je z roku 1726. Na hřbitově se pohřbívalo až do roku 1942. V blízkosti hřbitova, asi 1 kilometr severozápadně od Skalky naleznete přírodní rezervaci Skalecký háj. Jedná se o lokalitu lužního lesa s cennými rostlinami – například prvosenkou jarní nebo lilií zlatohlavou. Velmi zajímavá je také vzorně upravená vesnička Podbřezí, která byla rovněž vesnicí roku.

 

Tip na výlet

Udělejte si procházku i na nedaleký zámek SkalkaNa tento zámek umístil spisovatel Alois Jirásek děj svého legendárního románu Temno. V minulosti zde byla tomuto dílu věnována i expozice. Dnes je zámek v soukromých rukou a pro veřejnost nepřístupný. Do zámku se přesto můžete podívat alespoň občas, když se tu konají kulturní akce nebo výstavy.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.