Fotogalerie

/album/fotogalerie254/studanka1-jpg1/

Poloha na mapě

Poutní místo Studánka u Dobrušky

Udělejte si procházku krásnou přírodou a navštivte poutní místo Studánka, které se nachází nedaleko Dobrušky. 

Poutní místo Studánka u Dobrušky

     

Zdroj: Stanislav Holoubek

Stal se zázrak

Poutní místo Studánka najdete „jen co by kamenem dohodil“ od města  Dobrušky v podhůří Orlických hor. Krásná krajina plná zeleně potěší oko každého romantika. V roce 1699 tu podle pověsti došlo k zázračnému uzdravení slepého dobrušského sládka. Léčivost vody byla poté odborně zkoumána a v roce 1741 byly její blahodárné účinky na zdraví potvrzeny erudovanou lékařskou komisí. Od té doby až po současnost je Studánka vyhledávaným poutním místem. Pokud na toto požehnané místo zavítáte, naskytne se Vám pohled na bělostnou kapličku zasvěcenou Panně Marii. Stojí tu také zajímavá socha Jana Nepomuckého, znázorněného jako poutníka na cestě ke Staré Boleslavi. Je zde rovněž křížová cesta.

 

Tip na výlet

Po procházce se běžte zchladit do  koupaliště v Dobrušce . Voda velkého venkovního bazénu i brouzdaliště je přihřívána za pomoci solární energie, takže v plaveckém bazénu o délce 50 metrů, šířce 21 metrů a hloubce 130 – 160 centimetrů mívá příjemnou teplota pohybující se mezi 24 – 26 °C.
 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.