Fotogalerie

/album/fotogalerie257/a66697042-jpg/
/album/fotogalerie257/a66696158-jpg/
/album/fotogalerie257/a42462890-jpg/
/album/fotogalerie257/a94680064-jpg/

Poloha na mapě

Luisino údolí - Deštné v Orlických horách

Vychutnejte si atmosféru horské osady Luisino údolí nedaleko Deštného v Orlických horách.

Luisino údolí

     

Zdroj: panoramio.com

Sklářská huť

Malebnou horskou osadu Luisino údolí najdete pod Velkou Deštnou v srdci Orlických hor. Osada byla založena v 19. století.  Je vzpomínána již k roku 1828. Romantické místo leží asi 2,5 kilometru od Deštného v Orlických horách. Vysoko položená obec v 828 metrech nad mořem zve mnohé návštěvníky k příjemné aktivní rekreaci. Obcí protínají turistické trasy a rovněž okolí je bohaté na atraktivity zvoucí k návštěvě. Dříve zde bydleli převážně dřevorubci. Od roku 1845 zde byla zřízena Anenská sklářská huť, která však již dnes není v provozu. A proč vlastně název Luisino údolí? O pojmenování se zasloužil tehdejší majitel solnického panství Antonín Slivka, rytíř ze Slivic horské údolí pojmenoval podle své matky Marie Luisy, huť pak po své manželce Anně. U bývalé hájovny najdete parkoviště, od kterého můžete vystoupit na Velkou Deštnou.

 

Tip na výlet

Vystoupejte na nejvyšší vrchol Orlických hor na cyklotrase Na kole přes Velkou Deštnou. Trasa je středně náročná a je dlouhá 59 km. Více informací si přečtěte zde Na kole přes Velkou Deštnou.
 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.