Fotogalerie

/album/fotogalerie255/jeleni-lazen-jpg/
/album/fotogalerie255/jeleni-lazen1-jpg1/

Poloha na mapě

Jelení lázeň - přírodní rezervace

Nadýchejte se čerstvého vzduchu a vychutnejte si krásnou přírodu Orlických hor v přírodní rezervaci Jelení lázeň.

Jelení lázeň

     

Zdroj: treking.cz

Subalpinské smrčiny

Přírodní rezervace Jelení lázeň naleznete asi jeden kilometr severně od vrcholu Velká Deštná nevyššího vrcholu Orlických hor. Čítá rozlohu 3, 62 hektarů a je dlouhá jeden kilometr. K vyhlášení rezervace došlo v roce 1982. Předmětem ochrany je vrchovištní rašeliniště, které přechází v subalpinské smrčiny. Najdete tu také romanticky zadumaná jezírka.

 

Tip na výlet

Nejvyšší vrchol Orlických hor Velká Deštná leží v nadmořské výšce 1115 metrů. Vrchol je situován 3 kilometry od Deštné. Dříve se používal název Sedmihradská hora. Vede sem pěší stezka. Na vrcholu najdete jednoduchou rozhledu (Štefanovu vyhlídku), ze které je za předpokladu dobrého počasí výborná viditelnost široko do kraje až k Hradci Králové.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.