Fotogalerie

/album/fotogalerie81/a82-jpg1/

Poloha na mapě

Bývalé lázně Rezek

Nadýchejte se čerstvého vzduchu na vycházkovém okruhu, který vás provede bývalými lázněmi Rezek. Užijte si pobyt v této malebné krajině.

Bývalé lázně Rezek

     

Zdroj: rajce.net

Za první republiky

Asi jeden a půl kilometru za Novým Městem nad Metují se v lesnatém prostředí nacházejí bývalé lázně Rezek,  zasazené do romantického údolí a úchvatně členité krajiny s mnohými výletními cíly v okolí. I dnes jsou lázně Rezek častým cílem návštěvníků. V minulosti byly velmi oblíbené tehdejší smetánkou. Tak ku příkladu v létě roku 1877 zde spolu pobývali na letním vzduchu Jan Neruda a dr. Miroslav Tyrš. I za první republiky lázně slavily svůj velký věhlas, letního bytu si tu užíval nejeden Pražák. Po lázních Rezek Vás provede vycházkový novoměstský okruh. V blízkosti hlavní lázeňské budovy stojí pěkná kaplička sv. Barbory z roku 1736. Uvnitř kaple pak pramení voda s léčivými účinky. V současné době lázně Rezek opět kvetou. Nachází se zde hotel, kde můžete strávit odpočinkový víkend nebo příjemný ozdravný týdenní pobyt.

 

Tip na výlet

Poblíž Nového Města nad Metují je ukratá v lese zřícenina hradu Výrov. Byl to středověký hrad ze 14. století, říkalo se mu také Staré Hrady. Zpustnul záhy v 16. století. Výrov však nejvíce zpopularizoval spisovatel Alois Jirásek, který nám Výrov připomíná ve svém románu Husitský král. 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.