Fotogalerie

/album/fotogalerie90/a95622843-jpg/
/album/fotogalerie90/jiraskova-chata-dobrosov-11-jpg/
/album/fotogalerie90/a18616816-jpg/
/album/fotogalerie90/jiraskova-chata-dobrosov-10-jpg/
/album/fotogalerie90/jiraskova-chata-dobrosov-1-jpg/
/album/fotogalerie90/jiraskova-chata-dobrosov-9-jpg/

Poloha na mapě

Jiráskova turistická chata - Dobrošov

Navštivte Jiráskovu turistickou chatu a vychutnejte si výhled z rozhledny, která je součástí budovi. Navíc vás zde čeká příjemné posezení.

Jiráskova chata

     

Zdroj: panoramio.com

Výhled do okolí

Jiráskova turistická chata na  Dobrošově  je velmi oblíbeným a příjemným výletním cílem Orlických hor. K chatě se dostanete autem, autobusem, pěšky i na kole. Můžete se těšit na nefalšovanou stylovou horskou turistickou chatu, která v nedávné době prošla nákladnou renovací. Uvnitř chaty si prohlédněte pěkný interiér a ochutnejte zdejší výtečnou kuchyni vyhlášenou široko daleko. Po dobrém obědě můžete vystoupit na rozhlednu, která je součástí budovy. Rovněž od Jiráskovy chaty je velmi krásný výhled do okolí.  

 

Secesní styl

O kousek dál pak stojí přístupná dělostřelecká pevnost Dobrošov. Pokud sestoupíte o kousek dolů směrem k městu Náchodu narazíte na pěknou osadu Amerika s další příjemnou osvěžovnou. Jiráskova chata na Dobrošově leží v nadmořské výšce 640 metrů. Chata je postavena v secesním stylu. Návrh na výstavbu provedl v roce 1923 architekt Dušan Jurkovič. Od města Náchoda je vzdálená asi 3 kilometry.

 

Tip na výlet

Doporučujeme návštěvu chaty spojit s návštěvou vojenské pevnosti Dobrošov, jež se nachází nedaleko. Obě turistické zajímavosti jsou spojeny naučným okruhem. Naučná stezka pevnost Dobrošov je dlouhá přibližně 4.0 km rovinatého lehkého terénu a nabízí 8 informačních tabulí. 

Jiráskova chata – Dobrošov (rozcestník) – srub Můstek – srub Zelený – Čermenská silnice (rozcestník) – srub Polsko – srub Hrobka – srub Jirásek – srub Jeřáb

 

Mapa ns Dobrošov

Zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.