/album/fotogalerie86/kostel-slavonov-2-jpg/
/album/fotogalerie86/a121-jpg2/
/album/fotogalerie86/a123-jpg1/
/album/fotogalerie86/a120-jpg1/
/album/fotogalerie86/kostel-slavonov-jpg1/

Poloha na mapě

Roubený kostel ve Slavoňově

Roubený kostel ve Slavoňově je zajímavý tím, že je stále "živý". Konají se zde křtiny a pravidelné bohoslužby.

Kostel Slavoňov

     

Zdroj: slavonov.cz

Barokní lidové malby

Pár kilometrů od Nového Města nad Metují při cestě směrem k poutnímu místu Rokole a dále na Nový Hrádek leží malebná vesnička Slavoňov. Vedle několika krásných ukázek zachovalých roubených chalup si můžete také prohlédnout unikátní roubený kostelík. Kostel sv. Jana Křitele z roku 1553 je vystavěn dle lidových návrhů stavitele Jana Kotláčky a jeho syna. Původně na tomto místě stál kostel sv. Martina ze 14. století. Ten byl také dřevěný a lehl popelem během husitských válek. Nádherné jsou především barokní lidové malby v interiéru kostelíka. Malby s přírodními motivy pochází z roku 1705. Ke kostelu přiléhají i další budovy lidového stavitelství – roubená márnice a zvonice se zděnou částí z roku 1555. V interiéru kostela pobíhají prohlídky.

 

Kručí vám v žaludku?

Ve vsi se můžete občerstvit ve stylové hospodě U Bětky, která je vyhlášená dobrými jídly snad po celém kraji.

 

Tip na výlet

Navštivte také nedaleké poutní místo Rokole, kde si můžete prohlédnout barokní kapli nad zázračným pramenem, loretu s obrazy sedmi bolestí Panny Marie a kostelík.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.