Fotogalerie

/album/fotogalerie78/a23872769-jpg/
/album/fotogalerie78/a80149817-jpg/
/album/fotogalerie78/a84225664-jpg/
/album/fotogalerie78/zamek-skalka-jpg1/

Poloha na mapě

Zámek Skalka - Podbřezí

Můžete odivovat nádhernou vnější úpravu zámku nebo si vyhlídněte nějakou kulturní akci nebo výstavu, abyste mohli nahlédnout dovnitř.

Zámek Skalka

     

Zdroj: panoramio.com

Barokní sídlo

Osada Skalka, která přiléhá k obci Podbřezí se pyšní nádherným zámkem vystavěným na strmém skalnatém ostrohu na pravém břehu Zlatého potoka. Osada Skalka leží poblíž města Dobruška. Původně na této slínovcové skále stál středověký dvůr ze 14. století, poté gotická tvrz a nakonec zde byl v 16. století postaven renesanční zámek, který byl později barokně upraven. Vzhled barokního sídla mu vtiskl majitel A. J. Mladota ze Solopysk. Posledními majiteli zámku byl rod Colloredo – Mansfeldů. K zámku přiléhá kaple sv. Jana Nepomuckého. 

 

Román Temno

Na zdejší zámek umístil spisovatel Alois Jirásek děj svého legendárního románu Temno. V minulosti zde byla tomuto dílu věnována i expozice. Dnes je zámek v soukromých rukou a pro veřejnost nepřístupný. Do zámku se přesto můžete podívat alespoň občas, když se tu konají kulturní akce nebo výstavy. Zámek prošel rekonstrukcí. Můžete ho tedy obdivovat i zvenku. Pohled na něj je velmi krásný.

 

Tip na výlet

Udělejte si výlet do nedaleké Dobrušky, kde můžete navštívit vlastivědné muzeum. Ve třech stálých expozicích můžete prozkoumat Příběh města Dobrušky od pravěku až po současnost, další expozice se zabývá několika významnými osobnostmi a na závěr prohlídka Příběh dobrušské obce židovské. Více informací o vlastivědném muzeu města Dobruška.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.