/album/fotogalerie252/expoziceweb02-2-jpg/
/album/fotogalerie252/expoziceweb03-jpg/
/album/fotogalerie252/zamek-kostelec-jpg/
/album/fotogalerie252/expoziceweb04-jpg/
/album/fotogalerie252/expoziceweb05-jpg/
/album/fotogalerie252/expoziceweb07-jpg/

Poloha na mapě

Zámek Kostelec nad Orlicí

Navštivte empírový zámeček v Kostelci nad Orlicí, kde můžete shlédnou mimo jiné expozici Život v biedermeieru.
 

Zámek Kostelec nad Orlicí

     

Zdroj: panoramio.com

Zrcadlový sál

Zámek Kostelec nad Orlicí patří k nejkrásnějším atraktivitám podorlického městečka. Spolu se zámeckým parkem tvoří velmi zajímavý areál. Zámek v Kostelci nad Orlicí byl postaven v empírovém stylu pro hraběte Josefa Kinského. V roce 1948 přešel do majetku státu. Po Sametové revoluci, v roce 1992, byl navrácen původním majitelům rodině Kinských a začala rozsáhlá rekonstrukce. Na konci dubna 2012 byla nově otevřena expozice Život v biedermeieru a tak byl zámek poprvé zpřístupněn veřejnosti. K prohlídkové trase náleží také prohlídka Zrcadlového sálu, který je hojně využíván k různým kulturním akcím a pořádání svateb. V přízemí se nachází muzejní expozice Historie města Kostelec nad Orlicí a ve druhém patře Galerie Kinský.

 

Expozice

Zámecká expozice - Život v biedermeieru - Zámek představuje původní obytné prostory s restaurovaným biedermeierovým nábytkem, obrazy a dalšími doplňky života tehdejší doby.
Muzejní expozice - město Kostelec nad Orlicí - Je možné ve třech místnostech shlédnout model středověkého osídlení města – hrazeného kostela, faksimile kosteleckého kancionálu, písemné doklady cechů, živností, spolků. Vystaveny  jsou drobné archeologické exponáty, informační panely s fotografiemi nalezišť a mapami, doprovodnými texty, schématy a kresbami a jeden z nejbohatších žárových hrobů v imitovaném prostředí jeho naleziště.
Galerie Kinský - v galerii probíhá každoročně několik výstav. Aktuální informace zjistíte zde.
 
 

Jak se k zámku dostanete

K zámku v Kostelci nad Orlicí se dostanete jak autem, tak i vlakem nebo linkovými autobusy. Možná je také turistická pěší stezka nebo jízda na kole. Velmi pěkná pěší trasa vede „přes tři zámky“ z Častolovic do Doudleb a pak do Kostelce nad Orlicí. Povede Vás zelená a z Kostelce do Doudleb žlutá značka. Nenáročná trasa v délce zhruba 5 km.

 

Otevírací doba a vstupné

Otevírací dobu a ceny vstupného najdete zde.

 

 

Kontakt

Komenského 266, Kostelec nad Orlicí
Tel.: 494 323 271
E-mail: info@zamekkostelecno.cz

 

Tip na výlet

Nedaleko od Kostelce nad Orlicí se nachází poutní místo Homol. Evropským unikátem je zdejší kamenné schodiště z roku 1767, které má 153 schodů a 16 odpočívadel. Schodiště i okolní hřbitov jsou volně přístupné, avšak kostel je přístupný pouze v době bohoslužeb a speciálních akcí. K tomuto místu se můžete dostat na kole a projet si cyklostezku Přes soutok Tiché a Divoké Orlice.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.