Fotogalerie

/album/fotogalerie75/a60-jpg1/
/album/fotogalerie75/a61-jpg1/
/album/fotogalerie75/a62-jpg2/

Poloha na mapě

Zámek Doudleby nad Orlicí

Zámek Doudleby nad Orlicí se pyšní nádhernou sgrafitovou výzdobou a ukrývá mnoho zajímavých míst. Proto navštivte tento úchvatný renesanční zámek.

Zámek Doudleby

     

Zdroj: panoramio.com

Dílo italských umělců

Romantický komorní zámek Doudleby nad Orlicí Vás přímo nadchne. Krása a atmosféra starých časů dýchá z každého zámeckého koutu. Malebný renesanční zámek s bohatou grafitovou výzdobou prostě musíte vidět na vlastní oči. Na místě dnešního zámku byla v 16. století tvrz, která původně patřila členům kmene Dúdlebů. Zámek Doudleby nad Orlicí byl vystaven v letech 1585 - 1590. Později byla přistavena nádvorní arkáda s toskánskými sloupy. Barokní úpravy zámku na sebe nenechaly dlouho čekat. Za druhé světové války zámek zvolna chátral, oprav se dočkal od roku 1955. Po roce 1989 získal objekt v restituci Adam Bubna z Litic. Dnes se o zámek stará jeho sestra paní Eleonora Dujková.

 

V zámeckém parku

Za procházku určitě stojí také zámecký park s přilehlou oborou. Při prohlídce zámku můžete obdivovat rozměrnou nástropní fresku ve velkém sále, která zobrazuje svatbu Pélea a mořské bohyně Thetidy. Zaujme expozice lovu a lovectví. K dalším cenným freskám patří znázornění Paridova soudu a tzv. barokní emblémy. Prohlídka pokračuje návštěvou zámecké kaple.

 

Jak se k zámku dostanete

K zámku Doudleby nad Orlicí se dostanete autem, autobusem nebo vlakem, můžete také přijít pěšky nebo na kole ze sousedních letovisek, například z Potštejnu nebo Kostelce nad Orlicí. Zámek je situován 400 m od vlakové nádraží, autobusová zastávka je ve vzdálenosti 100 metrů.

 

 

Vstupné

plné 100 Kč

děti, studenti a důchodci 70 Kč

rodinné vstupné 270 Kč

 

Provozní doba

duben, květen a říjen od soboty do neděle 10.00 - 17.00

červen a září od úterý do neděle 9.00 – 17.00

červenec až srpen úterý až neděle 9.00 – 18.00

 

 

Další informace

Prohlídka zámku trvá asi hodinu.

 

Kontakt

Správa zámku Doudleby nad Orlicí

Tel. 494 383 420494 383 420

Mob. 777 888 083

Email: info@zamek-doudleby.cz

 

Tip na výlet

Na zámek Doudleby se také můžete dopravit na kole. Využijte proto cyklostezku Na kole na zámek Doudleby, která začíná v Lípě nad Orlicí. Nebojte se, že se spotíte, trasa je nenáročná a vede převážně rovinatým terénem.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.