/album/fotogalerie253/vyrov8small-jpg/
/album/fotogalerie253/vyrov10small-jpg/
/album/fotogalerie253/vyrov6small-jpg/

Poloha na mapě

Hrad Výrov

Zřícenina hradu Výrov je známá díky dílu Aloise Jiráska - Husitský král. Zajděte se na toto místo podívat a užíjte si pohled z Juránkovy vyhlídky.

Hrad Výrov

     

Zdroj: novemestonm.cz

Husitský král

Kousek za Novým Městem na Metují v blízkosti rezervace se zvířaty najdete zříceninu hradu Výrov. Je to středověký hrad ze 14. století, říkalo se mu také Staré Hrady. Zpustnul záhy v 16. století. Výrov však nejvíce zpopularizoval spisovatel Alois Jirásek, který nám Výrov připomíná ve svém románu Husitský král. V blízkosti zříceniny hradu Výrova naleznete Juránkovu vyhlídku, která poskytuje velmi malebný pohled na Nové Město nad Metují, kterému se právem přezdívá „český betlém“.

 

Tip na výlet

Nedaleko Nového Města nad Orlicí se nachází v malebném údolí bývalé lázně Rezek. V minulosti byly velmi oblíbené tehdejší smetánkou. Tak ku příkladu v létě roku 1877 zde spolu pobývali na letním vzduchu Jan Neruda a dr. Miroslav Tyrš. Více informací se dočtete na bývalé lázně Rezek.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.