Fotogalerie

/album/fotogalerie79/a72-jpg1/
/album/fotogalerie79/a73-jpg2/
/album/fotogalerie79/a1478107-jpg/
/album/fotogalerie79/a90597049-jpg/
/album/fotogalerie79/a32847091-jpg/

Poloha na mapě

Hrad Frymburk

Tato opomíjená zřícenina se pyšní nejširší hradní věží u nás, které se ale zachoval už jen zbytek. Přesto hrad s unikátním geniem loci stojí za Vaši návštěvu.

Hrad Frymburk

     

Zdroj: panoramio.com

Na skalnatém ostrohu

V blízkosti Nového Hrádku si kromě větrné elektrárny můžete prohlédnout rovněž zříceninu hradu Frymburk, která je volně přístupná. Najdete ji v lesnatém prostředí na skalnatém ostrohu obtékaném říčkou Opočenkou. Z hradu se dnes dochoval již jen zbytek okrouhlé věže, obvodové hradby, sklípek při věži a studna. Hrad vznikl někdy v první polovině 14. století. Prvním známým majitelem byl Matyáš z Frymburka. Za třicetileté války byl hrad opevněn avšak již brzy poté začat nenávratně pustnout. Od roku 1625 už se hrad připomíná jen jako zbořený.

 

Vstup a program

Hrad je otevřen při příležitosti kulturních akcí.
Individuální prohlídku je možné si domluvit na telefoním čísle 725 044 902.
Vstup na Frymburk je na vlastní nebezpečí.
Přehled plánovaných akcí najdete zde.

 

Kontakt

Hrad Frymburk - občanské sdružení Nový kruh přátel hradu Frymburku
Hradní 184, Nový Hrádek
Tel.: 725 044 901, 725 044 902
E-mail: hrad-frymburk@seznam.cz

 

Tip na výlet

Poblíž se také nachází větrná elektrárna Nový Hráde. Můžete si zde z blízka prohlédnout čtyři větrné turbíny o velikosti 40 m. Pro více informací se podívejte  na větrná elektrárna Nový Hrádek.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.