/album/fotogalerie105/a5-jpg25/
/album/fotogalerie105/a6-jpg22/
/album/fotogalerie105/a7-jpg26/
/album/fotogalerie105/a8-jpg25/

Poloha na mapě

Vojenské muzeum Lichkov

Vstupte do pěchotního srubu K – S – 32, který najdete v obci Lichkov. Můžete si prohlédnout exteriéry a expozice věnující se válečné tématice.

Vojenské muzeum Lichkov

     

Zdroj: lichkov.cz

Naši vojáci

Nahlédněte pod pokličku vojenského opevnění ve vojenském muzeu v Lichkově. K dispozici je prohlídka exteriéru pěchotního srubu K – S – 32, který byl zrekonstruován a opatřen některými chybějícím prvky – například pancéřem. V areálu muzea, který je jasně zřetelný siluetou pancéřového prvku objektu předválečného opevnění, jsou umístěny následující expozice – Historie československého opevnění, Historie československé armády, Naši vojáci na západní a východní frontě, Obrněná vozidla v Československu v letech 1918 – 1945. V blízkosti areálu se nachází další objekt předválečného těžkého opevnění – samostatný pěchotní strub. Najdete ho asi 80 metrů od areálu.

 

Kudy do muzea?

Vojenské muzeum Lichkov se nalézá u západního okraje stejnojmenné obce. Od silnice na Lichkov je vzdáleno asi 200 metrů (silnice č. 312 mezi Lichkovem a Mladkovem). K areálu vede značení. Do Lichkova se dostanete autem, autobusem i vlakem. Letoviskem protínají turistické a cyklistické trasy, takže můžete přijít pěšky i přijet na kole.

 

Vstupné

  • pro dospělé 20 Kč, skupiny se mohou domluvit na individuálním vstupném.

 

Otevírací doba

expozice Vojenského muzea Lichkov jsou přístupny v termínech společných víkendů nebo během pracovních akcí. Data jsou umístěna na internetu - www.forteg.cz/K32/bunkr/akce.htm

 

Další informace

Prohlídka expozic trvá cca 30 – 50min, k dispozici jsou i průvodci.

Teplota v interiéru je od 2°C do 10°C, doporučujeme tedy teplé oblečení.

V pokladně muzea je možno zakoupit modely, pohlednice a také turistické známky.

 

Kontakt

Vojenské muzeum Lichkov

Lichkov

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.