Fotogalerie

/album/fotogalerie70/a5-jpg18/
/album/fotogalerie70/a7-jpg18/

Poloha na mapě

Muzeum Zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštné

Milujete lyžování, jízdu na běžkách nebo třeba sáňkování? To vás jistě potěší expozice v muzeu zimních sportů. A nejen to, ale i mnoho informací z historie tohoto města.

Deštné v Orlických horáchZdroj: obec-destne.cz

     

Staré vzpomínky

V centru obce Deštné v Orlických horách, v blízkosti kostela sv. Maří Magdalény můžete navštívit zajímavé muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Jedná se o jedno z nejmladších muzeí ve východních Čechách. Slavnostně bylo otevřeno v roce 1990. Je výsledkem téměř dvacetileté usilovné práce Vlastivědného spolku. Nápadité a citlivě řešené expozice nadchnou každého milovníka umění. Dýchnou na Vás staré časy. Ucítíte teplo domova a krásu svého dětství. Muzejní expozice evokuje staré vzpomínky.

 

Jak se vyrábělo máslo?

Výstava pojednává o vzniku a historii obce, popisuje významné osobnosti kraje, připomíná šikovné ruce řezbářů v podobě mnoha osobitých hraček. Není opomenuto ani dílo hrnčířů, bednářů, sítařů, uhlířů, barvířů látek, kameníků, kamnářů a dalších zručných řemeslníků Orlicka. Ve sklepě muzea na Vás čeká lákavé překvapení v podobě expozice Mlýny na zlatém potoce. Při pohledu na rozverného vodníka zajásají především dětská očka. Milovníci lyžování a skibobů se dozví mnoho zajímavých informací o počátcích těchto sportů. Zkrátka nepřijdou ani turisté, kteří přichází poznat minulost turistiky na Orlicku. Jedna z expozic zahrnuje též vývoj praní prádla a výrobu másla. Třešničkou na dortu je závěrečná prohlídka sklářské pece na tavbu skla dřevem.

 

Provozní doba muzea

Úterý - neděle 9:00 - 17:00 (poslední vstup v 16:00 hodin)

Případně po telefonické domluvě

 

Kontakt

tel.: 494 663 139, 602 936 946

e-mail: villanova@seznam.cz

 

Tip na výlet

Své poznatky o historii zimních sportů můžete vyzkoušet a porovnat na běžkách na trase Okolím Deštné. Jedná se o středně náročnou trasu, která vás zavede na Sedloňovský vrch přes přírodní rezervaci Bukačku až na nejvyšší vrchol Orlických hor - Velkou Deštnou.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.