Fotogalerie

/album/fotogalerie250/nove-mesto-nad-metuji-jpg2/
/album/fotogalerie250/nove-mesto-nad-metuji1-jpg/
/album/fotogalerie250/nove-mesto-nad-metuji2-jpg/

Poloha na mapě

Muzeum Nové Město nad Metují

Navštivte muzeum v Novém Městě nad Metují, kde se dozvíte mnoho z historie regionu a především si prohlédnete barokní lékárnu.

Nové Město nad Metují

     

zdroj:panoramio.com

Dělostřelecká bašta

Městské muzeum v Novém Městě nad Metují najdete ve třech nově zrenovovaných historických budovách z 16. století. Již samotné domy evokují kouzlo starých časů. Za masivními zdmi domů měli kdysi sídlo vojáci, kteří zde bránili město před napadením nepřítelem. Jednalo se totiž o dělostřeleckou baštu. Nabízí zajímavý pohled na historii kraje za pomoci důmyslné expozice. Hned vedle muzea narazíte také na pěknou galerii. Muzeum bylo pro veřejnost otevřeno v roce 1996. Čeká na Vás hned několik výstavních místností. 

 

Na co se těšit?

A na co všechno se můžete těšit? Na barokní lékárnu Milosrdných bratří, dřevěný betlém od umělecké řezbářky Jarmily Haldové a na expozici znázorňující historii města a okolí. Nejsou opomenuta ani řemesla, příroda, tradice a zvyky. Děti patrně nejvíce zaujme sál přírody s živou kolonií mravence otročího.  Na závěr shlédnete výstavu o vývoji hodinek PRIM, které zde mají velkou tradici. Na prohlídku si vyhraďte asi 45 minut svého času. S prohlídkou můžete pokračovat také ve vedlejší budově – v Galerii Zázvorka. Zde jsou vystavena díla novoměstských umělců a pořádají se krátkodobé výstavy známých malířů a výtvarníků.

 

Provozní doba

Květen - září: úterý - neděle 9:00 - 17:00

Říjen - duben: úterý - sobota 10:00 - 16:00, 

Polední přestávka 12:30 - 13:00

 

Vstupné

dospělí 35 Kč

děti 3 - 15 let, studenti a invalidní důchodci po předložení průkazu 15 Kč

rodina s dětmi (dva dospělí, dvě děti) 60 Kč

možnost focení a natáčení 10 Kč.

 

Kontakt

Městské muzeum v Novém Městě nad Metují

Na Zádomí 1226, Tel. 731 627 741731 627 741 nebo 491 472 119491 472 119
E-mail: muzeum@muzeum-nmnm.cz  

 

Tip na výlet

Nedaleko města leží zřícenina hradu Výrov, který nejvíce zpopularizoval spisovatel Alois Jirásek, který nám Výrov připomíná ve svém románu Husitský král. Více informací o hradu Výrov.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.