Fotogalerie

/album/fotogalerie71/a3-jpg20/
/album/fotogalerie71/a01-jpg1/

Poloha na mapě

Vlastivědné muzeum v Dobrušce

Navštivte vlastivědné muzeum v Dobrušce, kde na vás čekají tři expozice  věnované historii tohoto překrásného města.

Vlastivědné muzeum v Dobrušce

     

Zdroj: mestodobruska.cz

Od pravěku až po současnost

Vlastivědné muzeum v Dobrušce počítá svůj vznik od dvacátých let dvacátého století. Na jeho založení se významně podílely místní spolky a organizace. Dnes muzeum sídlí v bývalém rabínském domě na Šubertově náměstí. Ve třech stálých expozicích můžete prozkoumat Příběh města Dobrušky od pravěku až po současnost, další expozice se zabývá několika významnými osobnostmi a na závěr prohlídka Příběh dobrušské obce židovské. Její součástí je i unikátní památka - mikve - židovská rituální očistná lázeň. Prohlídka pokračuje v interiéru synagogy, kde několik panelů seznámí návštěvníka s historií dobrušských Židů.

 

Provozní doba

květen - září: denně mimo pondělí od 8 do 17 hodin

Polední přestávka je 30 minut.

 

Vstupné

Dospělí - 40 Kč

Děti od 6 let, studenti, senioři nad 60 let, ZTP - 20 Kč

Při návštěvě všech tří objektů (radnice, rodný dům F. L. Heka)  je možné zakoupit sdruženou vstupenku za 100, resp. 50 Kč.

 

Další informace

U pokladen lze zakoupit i pohlednice, magnetky, turistické známky, publikace a další suvenýry.

Vstup se psy není umožněn.

WC lze použít veřejné naproti poště.

 

Tip na výlet

Četli jste Jiráskovo dílo s názvem Temno? Pak navštivte zámek Skalka ve stejnojmenné osadě, kde se právě tento román odehrává. Jedná se o nádherný zámke vystavěný na strmém skalnatém ostrohu na pravém břehu Zlatého potoka. Původně na této slínovcové skále stál středověký dvůr ze 14. století, poté gotická tvrz a nakonec zde byl v 16. století postaven renesanční zámek, který byl později barokně upraven. Více informací o zámku Skalka.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.