Fotogalerie

/album/fotogalerie109/a26-jpg4/
/album/fotogalerie109/a10333678-jpg/

Poloha na mapě

Městské muzeum Králíky

Malé, ale o to zajímavější, muzeum v obci Králíky vás seznámí s historií tohoto města a navíc s řemesly jako je například varhanářství.

Město Králíky

     

Zdroj: panoramio.com

Historie Kralicka

Muzeum v Králíkách nabízí zajímavé stálé expozice pro návštěvníky a turisty, kteří se chtějí seznámit s ucelenou historií Králicka. Při muzeu je také otevřeno informační turistické centrum města Králíky. Naleznete pěkné expozice, které se věnují historii města a oblasti, spolkovému životu, řezbářství, varhanářství, tkalcovství a přírodě. 

 

Hudba z polyfonu

Muzeum nabízí také něco navíc. Třeba uslyšíte na vlastní uši polyfon, který hraje šlágry z 19. století. Nahrávky jsou nahrány i na moderní nosiče, které si můžete zakoupit v pokladně muzea.

 

Dostupnost

Do Králík se dostanete autem, autobusem i vlakem. Králíky leží na mnoha turistických a cyklistických značkách, takže můžete přijít pěšky i přijet na kole. Muzeum Králíky je situováno v centru města. Až k muzeu Vás dovedou městské směrovky.

 

Otevírací doba

úterý až sobota (9:00 – 11:30, 12:30 – 16:00)

v letní sezóně včetně neděle 12:30 – 17:00

listopad - prosinec svátky a víkendy zavřeno.

Pro větší skupiny lze dohodnout libovolný termín.

 

Vstupné

Dospělí 50,- Kč

děti, senioři, ZTP 35,- Kč

Rodinné vstupné 90,- Kč

 

Kontakt

Městské muzeum Králíky

Velké nám. 365, Králíky

Tel. 778 968 940

Email: info@muzeumkraliky.cz

 

Tip na výlet

V obci králíky můžete také najít vojenské muzeum, které vám nabídne skutečné lahůdky pro milovníky vojenství, zbraní a těžké techniky. K dispozici jsou stálé expozice se zbraněmi a těžkou technikou – nejrůznější tanky, samohybná děla, obrněné transportéry, bojová vozidla pěchoty a tak dále. Více informací najdete na vojenské muzeum.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.