Fotogalerie

/album/fotogalerie113/a64-jpg3/
/album/fotogalerie113/a66-jpg1/
/album/fotogalerie113/a65-jpg2/

Poloha na mapě

Domek Na Sboru - Kunvald

Něco více z historie Jednoty bratrské se dozvíte v domku Na Sboru, kde před mnoha staletími vznikl první sbor.

Domek Na Sboru

     

Zdroj: panoramio.com

Po stopách jednoty bratrské

V horské obci Kunvald, která se táhne v několikametrové délce nad městem Žamberk se dějiny zapsaly vskutku velkou měrou. Vždyť právě zde vznikla před mnoha staletími Jednota bratrská. Domek Na Sboru je tedy jedno z významných míst, kde byl v roce 1457 založen vůbec první sbor Jednoty bratrské. V domku Na Sboru je dnes umístěna pozoruhodná expozice, kterou byste si určitě neměli nechat ujít. Od Domku na Sboru v Kunvaldě vede naučná stezka po stopách Jednoty bratrské – povede Vás Modlivým dolem a Jordánem k Bratrské lípě a k místu, kde kdysi stávala bratrská kovárna.

 

Jan Ámos Komenský

Expozice v Domku je věnována vzniku a vývoji Jednoty bratrské včetně takových osobností jako byl třeba Jan Ámos Komenský. Velmi zajímavá je část výstavy, která mapuje sbory Jednoty bratrské po celém světě. Navíc Kunvald je dnes kouzelnou obcí, která dokonce povýšila na městys. Najdete tu vzorně udržované horské chalupy, krásný výhled a příjemnou hospůdku. Městys Kunvald je provozovatelem expozic, vlastníkem Domku Na Sboru je Českobratrská církev evangelická.

 

Dostupnost

Do městysu Kunvald se dostanete autem, autobusem, na kole i pěšky. V městysu je rozcestník tras.

 

Otevírací doba

červenec – srpen od úterý do neděle od 9:00 do 17:00, v tuto dobu je v Domku přítomna stálá průvodcovská služba.

Květen, červen, září je otevřeno od úterý do neděle od 9:00 do 17:00 – na požádání u správce domu (manželé Šreflovi v čp. 4 – naproti domku přes silnici

v ostatních měsících otevřeno dle dohody s Úřadem městyse Kunvald)

 

Kontakt

Domek Na Sboru

Kunvald 40

Městys Kunvald

Tel. 465 619 160

 

Tip na výlet

Kunvald obklopuje nádherná příroda Orlických hor. Využijte toho a udělejte si výlet na kolech na trase Po hřebenech Orlických hor. Trasa je náročná, ale jistě stojí za to. Podívejte se na více informací Po hřebenech Orlických hor.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.