Fotogalerie

/album/fotogalerie234/a70543650-jpg/
/album/fotogalerie234/a94550640-jpg/
/album/fotogalerie234/a30856106-jpg/
/album/fotogalerie234/a30856417-jpg/
/album/fotogalerie234/a99768060-jpg1/
/album/fotogalerie234/a51501586-jpg/

Poloha na mapě

Z Ústí nad Orlicí do Letohradu 

Stezka Z Ústí nad Orlicí do Letohradu, která vás provede romsntickým údolím Tiché Orlice, je jako dělaná pro rekreační cyklisty nebo in-line bruslaře.

Z Ústí nad Orlicí do Letohradu
     
Zdroj: panoramio.com

Údolím Tiché Orlice

Jedná se o pěknou a nenáročnou trasu vhodnou pro rekreační cyklisty, která je díky převaze kvalitního asfaltového povrchu hojně využívaná také in-line bruslaři. Je rovněž vhodná pro rodiny, které přepravují své ratolesti v cyklovozících. Široká udržovaná asfaltová stezka disponuje dobrým značením a umožňuje odpočinek hned na několika odpočívadlech. Trasa vede údolím Tiché Orlice, okrajově míjí některé obce a osady. Na několika místech, kde trasa vede přes komunikaci, železniční přejezdy a můstky, dbejte zvýšené pozornosti. V obci Černovír je třeba počítat s tím, že tady část cesty vede po místní komunikaci. U obce Dolní Dobrouč Vás čeká větší stoupání s následným příjemným sjezdem. Stezka končí na parkovišti u železničního přejezdu před vjezdem do Letohradu. Pokud se rozhodnete navštívit samotné město, musíte využít vedlejší silnici. Zpět do Ústí nad Orlicí se pak dostanete stejnou cestou.
 

Popis trasy

Ústí nad Orlicí – Černovír – Lanšperk - Letohrad

 

Náročnost a délka trasy

Trasa je lehká, vhodná pro rekreační cyklisty i in-line bruslaře. Je dlouhá 16 km.

 

Občerstvení

Po cestě není žádná možnost občerstvení, proto si s sebou vemte nějakou dobrotu.Cesta zpět Na cestu zpět můžete využít vlak, pro děti to jistě bude vítaná změna.

 

Tip na výlet

Po 5,5 km dojedete ke zřícenině hradu Lanšperk. Neváhejte a navštivte toto místo plné historie. Navíc si můžete vychutnat kouzelný výhled z rozhledny, která má podobu vyhlídkové plošiny podél obvodového zdiva hradu.

 

Údolím Tiché Orlice z Ústí nad Orlicí do Letohradu

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.