Fotogalerie

/album/fotogalerie244/a5318516-jpg/
/album/fotogalerie244/a22880784-jpg/
/album/fotogalerie244/a12712437-jpg/
/album/fotogalerie244/a84344722-jpg/
/album/fotogalerie244/a59089609-jpg/
/album/fotogalerie244/a64831758-jpg/

Poloha na mapě

Z Rychnova nad Kněžnou údolím Liberského potoka do Uhřínova

Z Rychnova nad Kněžnou můžete vyrazit na trasu do Uhřínova, která vás zavede do údolí Libeského potoka, kde najdete úchvatnou přírodu.

Z Rychnova do Uhřínova

     

Zdroj: panoramio

Popis trasy

Vyrazíte z Rychnova nad Kněžnou, zamíříte ke koupališti a údolím do lesa s poetickým názvem Včelný. Pokračujete okolo Ivanského jezera a stoupáte asfaltovou silnicí kolem Studánky ke kraji lesa. Tady se stočíte doleva, počítejte s neupravenou a mírně zarostlou cestou, která vás však přivádí na pohodlnou silnici do Javornice. Z té pak pokračujete přes pole do Bělé a po místní komunikaci do Liberka. Ve středu obce je na návsi hostinec Na Hradě, kde je možnost občerstvení. Pokračujete do údolí Liberského potoka a vjíždíte do lesní části. Tento úsek cesty vede překrásnou krajinou, projíždíme lesnatým údolím říčky Kněžné a blíží se cíl – Uhřínov. Pak se již vracíte přes Lukavici zpátky dolů, do Rychnova.

 

Popis trasy

Rychnov nad Kněžnou – Javornice – Bělá – Liberk – Prorubky - Uhřínov.

 

Náročnost a délka trasy

Středně náročná trasa dlouhá 35 km.

 

Občerstvení

Když si budete chtít odpočinout, zastavte po 6,5 km v obci Liberk. Ve zdejším hostinci Na Hradě vás rádi přivítají.

 

Tip na výlet

Zastavte se v obci Limberk o trochu déle. Za pozornost rozhodně stojí celodřevěný kostelík Apoštolů sv. Petra a Pavla z let 1691 – 1692. Určitě si jej prohlédněte, protože takových není mnoho. Opodál, na skalním ostrohu, jsou patrné zbytky zbořeného hradu.

 

Z Rychnova nad Kněžnou údolím Liberského potoka do Uhřínova

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.