Fotogalerie

/album/fotogalerie237/a33533640-jpg/
/album/fotogalerie237/a48014947-jpg/
/album/fotogalerie237/a72086134-jpg/
/album/fotogalerie237/a85809430-jpg/
/album/fotogalerie237/z-opocna-do-dobrusky-jpg2/
/album/fotogalerie237/a33565214-jpg/

Poloha na mapě

Z Opočna do Dobrušky a zpátky

Na odpočinkové trase Z Opočna do Dobrušky můžete obdivovat krásné okolí a užít si klidnou projížďku.

Z Opočna do Dobrušky

     

Zdroj: panoramio.com

Rodný dům F. L. Heka

Opočno je strategickým místem pro výlety do okolí a tak není překvapením, že právě tady, u opočenského zámku začíná cyklistická trasa do Dobrušky. V Opočně trasa prochází Trčkovým náměstím, pokračuje Zámeckou ulicí na Kupkovo náměstí a posléze prochází Dobrušskou ulicí. Z Opočna pak vyjedete kolem rybníku Broumar, na jehož břehu stojí oblíbený stejnojmenný autokemp. Kolem rybníku potom budete stoupat až na vrchol kopce stojícího mezi Opočnem a Dobruškou, z něhož je pěkný výhled do okolí. Následuje táhlý příjemný sjezd do Dobrušky. Ve městě odbočíte vlevo do Opočenské ulice, která Vás posléze přiváde na náměstí F. L. Věka.

 

Do podzámčí 

Odtud trasa pokračuje ulicí s poetickým jménem V Zahradách, ulicí Spojovací a Pulickou. Vcelku pohodlná cesta vede dál po cyklostezce až k odbočce v Pulicích, pokud se chcete vrátit do Opočna, jeďte přímo. Za křížením železniční trati Opočno-Dobruška Vás čeká menší kopec. Před jeho vrcholem odbočte na úvozovou cestu, v letním období lemovanou množstvím lučních květin. Tato cesta Vás přivede do Podzámčí, což je část města Opočna, kde u železniční stanice tato cesta končí.

 

Popis trasy

Zámek Opočno – Dobruška, náměstí F. L.Věka – Pulice – Opočno, železniční stanice

 

Náročnost a délka trasy

Tato nenáročná trasa je dlouhá 12 km.
 

Občerstvení

Po 4 km dorazíte do Dobrušky, kde na vás čeká občerstvení např. v Bufetu u Květinky.

 

Tip na výlet

V Dobrušce nezapomeňte navštívit rodný dům F. V. Heka, jeden ze symbolů města. V tomto domě, který je typickým příkladem dobrušské předměstské architektury 18. století, se F. V. Hek, kterého zpopularizoval ve svém díle Alois Jirásek, v roce 1769 narodil. Prohlédnout si můžeme zpřístupněnou obytnou místnost, kupecký krám a místnost s expozicí připomínající tuto historickou osobnost.

 

Z Opočna do Dobrušky a zpátky

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.