Fotogalerie

/album/fotogalerie232/dobrosov-jpg/
/album/fotogalerie232/frymburk-jpg/
/album/fotogalerie232/a20526329-jpg/
/album/fotogalerie232/nove-mesto-nad-metuji-jpg/
/album/fotogalerie232/z-olesnice-jpg1/
/album/fotogalerie232/peklo-jpg/

Poloha na mapě

Na kolech z Olešnice v Orlických horách do Dobrošova

Odpočiňte si na středně náročné trase, která vás kromě pevnosti Dobrošov zavede ještě na zříceninu hradu Frymburk.

Z Olešnice do Dobrošova

     

Zdroj: panoramio.cz

Na zříceninu Frymburk

Trasa začíná u oblíbené turistické chaty Čihalka, která je již tradičně výchozím bodem řady cyklistických výletů. Od Čihalky se vydáte dolů do Olešnice, města, které mimo jiné proslavil unikátní Utzův mechanický betlém. Z Olešnice vede vcelku pohodlná část cesty po silnici na Nový Hrádek. Na křižovatce pod Novým Hrádkem přejedete přes most překlenující říčku Olešenku. Hned za ním odbočíte doprava a budete pokračovat dál údolím Olešenky pod zříceninou hradu Frymburk.

 

Peklem

Po cca 7 km prochází trasa údolím Peklo, vyhledávaným výletním místem. Malebný objekt bývalého mlýna, přestavěný na stylovou restauraci umožňuje odpočinek spojený s příjemným občerstvením. Cesta z Pekla vede po modré značce do vísky Lipí. Dále pak pojedete po silnici přes Jizbici ke známé vojenské pevnosti Dobrošov. Odtud pojedete po pohodlné státní silnici přes Českou Čermnou, lemovanou loukami a mokřinami, dále přes Borovou a Dlouhou zpátky do Olešnice.

 

Popis trasy

Chata Čihalka Olešnice v Orlických horách - Nový Hrádek - Peklo – Dobrošov - Česká Čermná – Borová - Dlouhá - Olešnice

 

Náročnost trasy

Středně těžká trasa.

 

Délka trasy

Trasa je dlouhá 30 km.

 

Občerstvení

Po 9,5 km se můžete najíst v Novém Hrádku v restauraci Na Kovárně. Po ujetí 18 km dojedete k budově bývalého mlýna, který je předělaný na restauraci. Další občerstvení naleznete po 24 km u pevnosti Dobrošov.

 

Tip na výlet

Naplánujte si delší přestávku u pevnosti Dobrošov. Projdete si část podzemních chodeb, prohlédnete například minuční sklady, kasárenské prostory či výstavní síň s expozicí figurek a miniatur vztahujících se k období Československé armády před 2. sv. válkou. V areálu pevnosti je také zastřešené občerstvení nabízející nápoje, zmrzlinu i rychlá jídla.

 

Na kolech z Olešnice v Orlických horách do Dobrošova

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.