Fotogalerie

/album/fotogalerie238/a8680130-jpg/
/album/fotogalerie238/a18079254-jpg/
/album/fotogalerie238/a18491559-jpg/
/album/fotogalerie238/a27178569-jpg/
/album/fotogalerie238/a71370193-jpg/
/album/fotogalerie238/a58043665-jpg/

Poloha na mapě

Z Klášterce nad Orlicí přes Potoky a Ameriku zase zpět

Vychutnejte si projížďku dechberoucí přírodou Zemské brány na trase Z Kláštrce nad Orlicí přes Potoky a Ameriku.

Z Klášterce nad Orlicí přes Potoky a Ameriku

     

Zdroj: panoramio.com

Černý potok

Tato cyklistická trasa začíná v části Klášterce nad Orlicí, nazývané Zbudov. Vyrážíme od areálu vojenských kasáren. Cesta vede podél plotu kasáren po neoznačené asfaltové cestě mírného vzhůru až na Vitanovský kopec nad městem. Z Vitanovského kopce cesta prudce klesá a přivádí nás do malebného údolí, chráněného ze tří stran stráněmi a lesem, jehož středem protéká Černý potok. Toto místo se nazývá Potoky. Odtud se vydáme vpravo po šotolinové cestě, později se měnící na typickou lesní kamenitou a míříme k horní části Klášterce do místní části, které se říká Amerika. Pokračujeme podél Černého potoka, jehož břehy lemují zalesněná skaliska.  Tady se napojíme na modrou značku, která vede od Zemské brány, a vracíme se zpátky do Klášterce nad Orlicí.

 

Popis trasy

Klášterec nad Orlicí – Potoky – Klášterec nad Orlicí

 

Náročnost a délka trasy

Trasa je středně náročná dlouhá 10 km.

 

Občerstvení

Po cestě není žádné občerstvení, proto si s sebou nezapomeňte zabalit svačinu.

 

Tip na výlet

Navštivte rezervaci Zemská brána v Orlických horách. Zde leží i osada známá pod jménem Amerika. V rezervaci se také nachází naučná stezka měřící cca 2,5 km. Cestou nás provází 10 naučných panelů, které návštěvníky seznamují s jejími krásami, rostlinstvem, živočichy a lidskou činností.

 

Z Klášterce nad Orlicí přes Potoky a Ameriku zpátky do Klášterce

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.