Fotogalerie

/album/fotogalerie240/a13932598-jpg/
/album/fotogalerie240/a93401458-jpg/
/album/fotogalerie240/a25700911-jpg/
/album/fotogalerie240/a28728435-jpg/
/album/fotogalerie240/a99199029-jpg1/
/album/fotogalerie240/a65210794-jpg/

Poloha na mapě

Z Jaroměře na Staré Bělidlo

Udělejte si krásný výlet na kole z Jaroměře podél přehradní nádrže Rozkoš do Babiččina údolí. 

Z Jaroměře na Staré Bělidlo

     

Zdroj: panoramio.com

Podél přehradní nádrže

Na cestu, která vede z velké části po příjemných asfaltových komunikacích, se vydáváme z Jaroměře od železniční zastávky, přes tamní náměstí, do pevnostního města Josefova. Odtud směřujeme na Starý Ples a Velkou Jesenici. Část cesty od Velké Jesenice po Kleny z menší či větší vzdálenosti kopíruje břehy přehradní nádrže Rozkoš. Pokračujeme do Šonova, kde stojí kostel svaté Markéty, který je chráněnou kulturní památkou České republiky. Ze Šonova pokračujeme po asfaltce do Provodova, přes Šeřeč ve směru na Kleny, kde se připravte na část cesty po šotolinovém povrchu. Velmi pěkný úsek čeká v závěrečné etapě trasy z místní části České Skalice - Zlíče do samotných Ratibořic. Ty leží od Zlíče západním směrem od Babiččina údolí a Ratibořického zámku, kde je cíl cesty.

 

Popis trasy

Jaroměř – Josefov – Starý Ples – Velká Jesenice – Lhota – Šonov – Provodov – Šeřeč – Kleny – Zlíč – Ratibořice

 

Náročnost a délka trasy

Středně náročná trasa dlouhá 30 km.

 

Občerstvební

Po 12 km dojedete do Jesenice, kde se také můžete osvěžit v restauraci U Valešů. Další příležitost k odpočinku na vás čeká v Šonově v Hostinci Ve statku zhruba po 20 km. Na 28 km je možnost se najíst ve Zlíči v restauraci Barunka.
 

Cesta zpět

Zpět do Jaroměře se dostanete pohodlně cykloautobusem, který jezdí na růžové lince č. 1.

 

Tip na výlet

Pevnost Josefov měla za úkol bránit severní hranice rakouské říše proti nájezdům pruských vojsk a představuje jedinečnou památku klasicistního pevnostního stavitelství. Postavena byla na konci 18. století a nikdy neplnila svůj účel.

 

Z Jaroměře na Staré Bělidlo

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na pěší tůru nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo si vyberte ubytování v Adršpachu na Broumovsku a objevte skalní města. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.